Ми не дамо згорнути процеси по притягненню агресора Росії до відповідальності в міжнародних судах – Президент

63

Президент України Петро Порошенко наголошує, що не дозволить за будь-яких обставин згорнути роботу по притягненню до відповідальності країни-агресора Росії у міжнародних судах. Про це Глава держави заявив в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

Він наголосив, що розслідування справ щодо переслідування активістів на Майдані є важливим. Президент нагадав, що після втечі Януковича, Парламент прийняв рішення про амністію. «Амністію з обох боків. І величезна кількість тих, хто переслідував активістів до 20 лютого, захистилися амністією»,зауважив він.

«Але ми маємо точно притягти до відповідальності тих, хто причетний до вбивств Героїв Небесної Сотні, хто причетний до дуже жорсткого і брутального побиття в Маріїнському парку, на Грушевського, та до інших подій», – сказав Глава держави. Петро Порошенко подякував за роботу активістам.

«Я не задоволений роботою департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури, який сконцентрував у себе всі справи і несе персональну відповідальність за якість розслідування. Мені здається прізвище прокурора – Горбатюк. Він дуже ефективно співпрацював з родинами Небесної Сотні, з громадськими активістами. Але мені потрібен результат, щоб ті, хто переслідували, опинилися у в’язниці. Ці злочини не мають терміну давності. Ми точно з вами маємо все зробити, щоб справедливість була відновлена, а зло покаране»,зауважив Петро Порошенко. Він додав, що якість розслідування є незадовільною.

Президент також висловив застереження, що з командою його опонента на виборах претендують на повернення до влади ті, хто працював в Адміністрації Януковича, був у його команді і підозрюються у наданні злочинних наказів. «Буду робити все можливе, в тому числі і для того, щоб, не дай Боже, трапився прихід таких людей до влади – ми аж ніяк не могли би дозволити, щоб вони таким чином зіпсували розслідування», – сказав він.

Щодо вбивства активістки Катерини Гандзюк, Глава держави зазначив: «Президент не розслідує справи, але Президент створює максимум, що від нього залежить, для захисту конституційних прав і свобод громадян».

Президент розповів, що під час зустрічі з активістами отримав інформацію щодо підозрюваних вбивць. «Я говорив і з батьком пані Катерини. Він мені підтвердив, що вбивці, виконавці цього жахливого злочину – ніхто не має сумніву, що це саме вони. Окремо обговорювали питання притягнення до відповідальності замовників, організаторів, і на сьогоднішній день також кожному з них вручена підозра»,розповів Глава держави.

Президент зауважив, що коли активісти звернулися до нього з проханням звільнити з роботи посадових осіб, незалежно від того чи є на сьогоднішній день у органу слідства обґрунтовані підозри щодо них, він їх звільнив. «І я наполегливо порадив кожному з них пройти детектор брехні і оприлюднити результати, щоб і активісти мали можливість дізнатися про це»,сказав Петро Порошенко.

«Ключова позиція – Президент не садить у в’язницю, але Президент точно не дасть нікому сховатися під парасолькою або перебування при владі, або зв’язків в правоохоронних органах»,додав він. За його словами, під час останньої зустрічі з активістами він подякував за співпрацю.

Президент України Петро Порошенко заявляє, що представник штабу його опонента на виборах Володимира Зеленського Олександр Данилюк має конфлікт інтересів, пов’язаний із справою націоналізації «Приватбанку». За словами Глави держави, екс-міністр фінансів володіє всією інформацією щодо позиції держави у цьому питанні, але зараз працює на іншу сторону, з якою держава вирішує питання у Лондонському суді.

Відповідаючи на запитання, які є загрози і ризики у зв’язку із намаганнями зараз денаціоналізувати «Приватбанк», Глава держави зазначив: «Ми почули інформацію зі штаба пана Зеленського про ставлення до «Приватбанку». І після того, як ми це почули одразу ж з’явилися позови в українській судовій системі. У першій інстанції, не реформованій… І займаються цим юристи пана Коломойського для того, щоб негайно спробувати провести ренаціоналізацію «Приватбанку», тобто повернути «Приватбанк» власникам».

«Чим це загрожує? Я твердо переконаний, що це загрожує кризою банківської системи. Я твердо переконаний, і пан Данилюк це дуже добре знає, що питання націоналізації «Приватбанку» було одним із ключових у нашій співпраці з Міжнародним валютним фондом»,наголосив Петро Порошенко.

За його словами, таке рішення відіб’ється на понад 20 мільйонах вкладників банку. «Я твердо переконаний, що ми просто цього не допустимо. Ми захистимо Україну. Ми захистимо банківську систему»,наголосив він.

Президент наголосив, що рішення про націоналізацію банку було справедливим: «Попередніми власниками, паном Коломойським банк був доведений до банкрутства. Гроші були виведені, гроші вкладників, більше сотні мільярдів гривень коштів вкладників банку, були виведені Коломойським»,констатував Глава держави і висловив переконання, що суд не підтримає рішення на користь колишніх власників.

загрузка...