Квартири, які будували для військових, захопили волоцюги. У Мелітополі руйнується багатоповерхівка, де новосілля мали відсвяткувати ще 15 років тому. На початку двотисячних бюджетні гроші на будівництво вкрали шахраї. А додаткових коштів Міністерство оборони на завершення робіт так і не знайшло.
Довгобуду в Мелітополі майже двадцять років. Тут мали жити колишні військові, а оселилися безхатченки. Половину двору перетворили на смітник, що неабияк обурює мешканців сусідніх будинків.
«Бруд, і що там робиться, яка обстановка. Буквально тиждень тому мертвий чоловік там був», – ділиться жителька Мелітополя.
Дев’ятиповерхівка в центрі Мелітополя – довгобуд зі стажем. Будувати почали у вісімдесятих, а на початку двотисячних заселили тільки три під’їзди. Інші два, недобудовані, придбало Міноборони для забезпечення житлом звільнених військових. Сімдесят квартир повинні були здати ще 15 років тому, навіть видали ордери, але роботи зупинили. Відтоді порожні квартири грабують мародери і викрадачі металу. Голова будинкового комітету побоюється, що будинок не витримає.
«Він може завалитися. Ці два під’їзди. Мережі там вже зруйновані, все повністю, нічого немає: ні тепломереж, ні каналізації, ні води, ні електрики. Все це винесли», – говорить житель Мелітополя.
Власники квартир багато років пишуть скарги – звертаються до місцевої влади, Міноборони і перших керівників держави. Але марно, розповів один із власників – Володимир Шибаєв.
«На сьогодні, як я знаю, щодо цього будинку взагалі немає ніякого рішення», – говорить він.
Скрутне фінансове становище не дає завершити будівництво – так відповіли на запит «Сьогодні» в Міністерстві оборони. Власних грошей немає, тому пропонують мерії забрати довгобуд.
«Станом на цей момент скрутне фінансове становище не дозволяє власним коштом увести в експлуатацію незавершене будівництво цього житлового будинку. Розв’язанням питання є передача об’єкта в комунальну власність територіальної громади Мелітополя», – зазначили у відомстві.
Ця пропозиція не нова, її навіть сесія міськради прийняла, кажуть в мелітопольській мерії. Але недобуд не віддає саме Міноборони.
«Міноборони посилається на законодавство про передачу майна. Цей об’єкт перебуває в переліку незавершених об’єктів Міністерства оборони. Поки він там є, Міністерство оборони не може технічно нам його передати. Вони не мають права», – пояснює начальник управління комунальної власності Мелітопольської міської ради.
Ситуація патова, а під’їзди стоять, як і 20 років тому. Тим часом поліція досі розслідує, куди поділися бюджетні гроші, що призначалися для будівництва.
За основною версією, у 2004 році їх украв підрядник, який був у змові з посадовими особами Міністерства оборони. Однак, як повідомили в місцевій поліції, винні досі не встановлені.