В нашій країні вже почали робити бустерну дозу вакцин медикам та працівникам будинків інтернатного типу — на 31 грудня включно бустерну дозу вже отримали понад 5,4 тисячі осіб.
За словами директора департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації Олексій Кулинич, в нашому регіоні з початком нового року бустерну дозу почнуть робити й людям віком понад 60 років. Це робиться для того, щоб посилити захист організму через поступове зниження ефективності вакцини незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.
Отримати бустерну дозу люди віком понад 60 років можуть через півроку із дати другого щеплення від COVID-19, оптимально в період від 6 до 9 місяців.
Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.
Для того, щоб отримати бустерну дозу, людина віком понад 60 років може записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації за єдиної умови, що з часу введення їй другої дози вже минуло 6 місяців.
Також посадовець повідомив, що відбулась зміна термінів дії COVID-сертифікатів. Рахуючи від дати отримання бустерної дози, новий COVID-сертифікат діятиме 270 діб. Отримати його можна буде в Дії: достатньо повторити запит на генерацію сертифікату в останніх числах січня 2022 року. До того часу сертифікат за попередню повну вакцинацію є чинним.
Окрім цього оновлено схеми вакцинацій для основного курсу щеплень від COVID-19:
1-ша доза CoronaVac/Sinovac + 2-га AstraZeneca, Pfizer чи Moderna
1-ша доза AstraZeneca + 2-га Pfizer чи Moderna
1-ша доза Pfizer, Moderna + 2-га AstraZeneca
Інтервал між введеннями для всіх схем — 28 днів. Такі самі схеми можна застосовувати також для додаткової чи бустерної дози.
Читайте також: За пожертви запоріжців для геріатричного пансіонату придбано медичне обладнання
Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)