Допис про стан нових, закуплених у лізинг автобусів опублікували в групі «Типичное Запорожье».
Один із жителів міста Запоріжжя, який забажав залишитися анонімним, розповів, що довгий час звертав увагу на стан нових автобусів, які були запущені на новий маршрут #18 в 2017 році.
У літню пору автобуси здаються чистими як зовні, так і всередині. Але це тільки в суху погоду. У салоні панує пил, пластикові спинки задніх сидінь вже частково отпадають, а ремонтувати їх ніхто не збирається. З приходом зими чомусь керівництво ЗЕТ і АТП, на балансі яких знаходяться автобуси не сильно турбуються їхньою чистотою і станом, — повідомив чоловік.
Окрім того, запоріжець зазначив, що часто бачить на вікнах та панелях відбитки брудних рук, розводи солідолу. Пластикові обшивки салону, які відкрутилися на місце закручують аби як. Піч взимку практично не включається, тільки на початку маршруту щоб злегка підігріти салон. Водії не дотримуються швидкісного режиму, а на зауваження городян хамлять і зачиняють свої віконця. Оголошення про зупинки також бувають дуже рідко, а через брудні вікна люди ледве можуть розгледіти в якому районі зараз проїжджають.
До чого викладаю це все …. Ось дивлюся як витрачають бюджетні гроші, і думаю, а чому АТП і міська влада не дбають про подальше стані автобусів? Чому їх рано вранці запускають брудними на маршрут, що через вікно навіть свою зупинку не розгледіти? Чому не можна чинити автобуси по-людськи і все закрутити на місце як було, а не аби-як? З таким успіхом панове, ці автобуси через ще 3-4 роки потрібно буде списувати. Не встигнувши виплатити по ним весь кредит. Та й на хвилиночку, дані автобуси закуповувалися без офіційної гарантії від заводу і всі ремонтні роботи ведуться за бюджетні гроші. З таким успіхом можна було закупити автобуси ЛАЗ Електрон які на багато красивіше виглядають і дешевше в обслуговуванні. А гроші на запчастини йшли не в Білорусь за кордон, а залишалися б на нашій рідній землі і в нашому українському бюджеті. Можливо, багато хто скажуть, що тема не актуальна, але на #18 і #17 маршрутах щодня катаються 40% населення Запоріжжя, — зазначив анонім.
Питання, чому новенькі автобуси за такий короткий час починають розвалюватися, більше риторичне. Але відповідь може критися у двох випадках, або вони відразу були закуплені не новими, що в принципі заборонено законом, або свідомо куплені аби які, за відкати…
Як ми повідомляли раніше, в листопаді минулого року, міською радою було підписано договір з «Укргазбанком» на придбання в лізинг 35 великих пасажирських автобусів. Під кінець жовтня 2017 року в Запоріжжі вже було 4 нових автобуси великої вмісткості. Зараз в наше місто з Білорусі доставили 13 перевізників, ще 22 доставлять до Запоріжжя у першому кварталі цього року.