Онлайн-трансляція складної операції та медична науково-практична конференція: у запорізькій медицині спостерігається прорив

184

Нещодавно ми розповідали про відкриття нової багатопрофільної клініки з сучасним медичним обладнанням. Клініка Святого Миколая, яка розташована на перетині вулиць Дніпровська та Святого Миколая, продовжує дивувати радісними новинами.

24-25 жовтня в Запоріжжі понад 100 практикуючих медиків зібралися на науково-практичну конференцію під назвою «Нові тренди в хірургічному лікуванні ожиріння й супутніх метаболічних розладів». Подібні заходи досить часто проводять в Києві та Одесі. У нашому місті – вперше, тож для запорізької медицини подія має велике значення. Провідні хірурги України, і Запоріжжя в тому числі, поговорили про баріатричну хірургію, поділилися досвідом та очікуваннями у найближчій перспективі.

Конференцію проводять за сприяння Клініки Святого Миколая, яка спеціалізується, зокрема, на лікуванні ожиріння новітніми методами. Лікарі клініки буквально повертають пацієнтів до нормального життя. Один з таких спеціалістів – доктор медичних наук, медичний директор Клініки Святого Миколая Костянтин Милиця. Саме він провів першу в Україні операцію біліопанкреатичного шунтування.

В Україні 24% населення страждають на ожиріння. Кожен четвертий українець набагато важчий від норми. Проблема зайвої ваги – це не лише дискомфорт в повсякденному житті, необхідність вишукувати одяг нестандартного розміру й обмеження у фізичній активності. Перш за все, ожиріння призводить до метаболічних розладів, які супроводжуються низкою серйозних хвороб. Зокрема, громадяни все частіше хворіють на цукровий діабет. Розв’язання проблеми ожиріння в 95% допомагає пацієнтам вилікуватись від діабету.

– Людина, яка страждає від зайвої ваги може захворіти на гіпертонічну хворобу, інфаркт, інсульт, цукровий діабет. Сьогодні ми об’єдналися, щоб обмінятися досвідом один з одним задля здоров’я наших пацієнтів, – зазначив головний лікар Клініки Святого Миколая Костянтин Милиця.

Наукові доповіді – лише частина конференції. Сьогодні ж, 25 жовтня, Костянтин Милиця прооперував пацієнтку в прямому ефірі в рамках так званого блоку «живої хірургії». Операція транслювалася наживо прямо з операційної клініки до конференційної зали. Хірург коментував свої дії, учасники конференції могли ставити питання і отримувати відповіді в режимі онлайн!
Пацієнтці було зроблено поздовжню резекцію шлунку. До речі, пацієнткою стала переможниця соціального конкурсу #отримайшанс, який проводив Національний центр баріатрії, що діє на базі Клініки Святого Миколая. 29-річня Ірина з міста Дніпро виграла можливість отримати операцію абсолютно безкоштовно, розмістивши пост зі своєю історією на своїй сторінці в соціальній мережі.

На жаль, в українці люблять займатися самолікуванням. Для прикладу, більшість не вважає ожиріння проблемою, з якою варто звертатися до лікарів. Нескінченні спроби дієт, голодувань, пігулок для схуднення сумнівної якості без призначення спеціаліста наносять непоправну шкоду організму. Медфахівці сподіваються, що поступово ситуація почне покращуватися. Подібні заходи висвітлюють ЗМІ. Люди, отримавши інформацію, знатимуть куди треба звертатись, якщо ожиріння стає реальною проблемою.

Маємо надію, що пожвавлення в медичній галузі Запоріжжя, яке відбувається в тому числі і за рахунок розвитку приватної медицини, набиратиме все більше обертів. Розвиток медичної науки в регіоні – це реальний шанс для містян нарешті отримувати якісне, безпечне та сучасне медичне обслуговування.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...