Цього разу на двосторонні зустрічі главу держави запросили лідери Німеччини та Франції. Обговорювали перспективи України після виборів. Петро Порошенко вчергове заявив – Київ має зберегти підтримку світу і впевнено рухатися в бік членства в ЄС та НАТО.
Зранку Берлін, ввечері – Париж. В Українського Президента як завжди – насичений графік. За один день – низка важливих міжнародних зустрічей. Уся увага європейської преси, а разом з тим – і лідерів країн Європи – сьогодні зосереджена на Україні. Німецька канцлер особисто запросила Президента аби обговорити з ним ризики майбутніх виборів.
«Я вирішила запросити пана Президента, я з ним постійно спілкуюся, нещодавно зустрічалися на Мюнхенській конференції. Також в часи, коли ми маємо вибори, я також вирішила запросити, оскільки мені важливий з ним діалог», — зазначила Ангела Меркель, федеральний канцлер Німеччини.
Ангела Меркель вперше за історію свого керівництва Німеччиною зустрічається з одним з кандидатів на пост президента до другого туру. Про важливість розмови, яка відбулася поза об’єктивами телекамер, свідчить і те, що канцлер не скасувала зустріч навіть через смерть свого батька. Петро Порошенко, виступаючи перед журналістами заявив – говорили про те, як зберегти підтримку світу у боротьбі із російською агресією та про реальність перспектив членства України в ЄС та НАТО.
«Моя амбіція абсолютно чітка – ми маємо пройти шлях до членства в НАТО та ЄС до кінця. І сьогодні на моє глибоке переконання це є єдина ефективна інституція, яка здатна забезпечити і безпеку держави, і добробут, забезпечити верховенство права, демократію і свободу», — сказав Петро Порошенко.
Наступна точка – Париж. Український і французький президенти зустрічаються як справжні добрі друзі. Проте, розмова у них – фахова і важлива. П’ять хвилин зйомки для протоколу – і розпочинається знов прихована від цікавих очей важка дипломатична робота. Говорять про звільнення українських заручників Кремля, план зупинки російської агресії, як військової, так і економічної. В тому числі – і зупинку проекту «Північний потік-2», що має на меті послабити позицію України в енергосистемі Європи. Петро Порошенко не приховує – європейські політики побоюються результату українських виборів.
«Певне занепокоєння у випадку зміни курсу – це присутнє не лише на рівні лідерів. Якщо Україна сама зупиниться і буде ставити питання розвитку нашої європейської, євроатлантичної інтеграції залежно від того, що скаже Кремль або якимось чином ми затягнемо через проведення будь-яких підстав, в тому числі і референдуму. Я вважаю, що це шлях манівця», — сказав Глава держави.
Гарант залишає Париж – із чітким баченням подальшої роботи в разі свого переобрання. Найперша ціль – вже весною зібратися в Норманському форматі і максимально надавити на Росію. В ідеальному сценарії, деталі якого не розкриваються, остаточне звільнення окупованих територій має відбутися вже за рік. А останнім політичним кроком до об’єднання України – стануть місцеві вибори.