Росія поставляє вугілля з ОРДЛО до 19 країн — дослідження

86

Росія поставляє 19 країнам світу антрацит, видобутий в окупованих районах Донецької і Луганської областей.

Крім Польщі та Туреччини, які вже ставали фігурантами журналістських розслідувань, поставки йдуть до Грузії, Єгипту та Канади. Європа і Туреччина – основні споживачі антрациту походженням з окупованого Донбасу.

Згідно з документом, Туреччина з березня 2017 по грудень 2018 купила майже 3 млн тонн вугілля цієї марки. Другою за обсягами виявилася Румунія – 1,02 млн тонн, третьою – Бельгія – 876 990 тонн. За ними слідують Польща (333 132 тонни) і Болгарія (129 176 тонн).

Загальний обсяг поставок за звітний період оцінюється в 5,96 млн т.

За рахунок контрабанди окупанти фінансують терористичні “республіки” “ДНР” і “ЛНР”. Фінансовий зв’язок, за даними розслідування The Washington Post, сторони підтримують через “банківську систему” іншої невизнаної “республіки” – Південної Осетії.

“Половина палива, яке потрапляє з Донбасу в РФ споживається підприємствами в Ростовській області – основний споживач Новочеркаська ГРЕС (входить в структуру “Газпрому”), решта – йде на експорт до інших країн”, – розповів журналістам співрозмовник у ДТЕК Ріната Ахметова.

Контрабандою видобутого вугілля в Росію займається структура бізнесмена-утікача Сергія Курченко – “Газ Альянс”. Фірма – монополіст на своєму ринку.

Про це повідомляє Liga.net із посиланням на дослідження однієї з великих українських енергокомпаній.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...