Народні депутати підтримали зміни до Конституції – курс до НАТО та ЄС

102
УНІАН

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект про закріплення в Конституції стратегічного курсу України на членство в Європейському союзі й НАТО. За прийняття законопроекту №9037 у цілому на засіданні 7 лютого проголосували 334 депутати. Прийняття рішення зустріли оплесками.

Президент Петро Порошенко перед голосуванням назвав 7 лютого історичним днем.

“Сьогодні історичний день, коли в Конституції буде закріплено як зовнішньополітичні орієнтири рух України до ЄС і НАТО. НАТО – це про безпеку, не лише про військову, а і про безпеку громадянина, безпеку на вулицях, верховенство права. Зараз у Кремлі дуже уважно спостерігають за діями Верховної Ради. Не дочекаєтесь – не буде у вас радості. І Верховна Рада сьогодні продемонструє єдність, яку демонструє останні 4 роки”, – сказав Порошенко.

Президент України підкреслив, що зараз Україна повинна “рухатися вперед по шляху до членства в ЄС і НАТО”.

“Звичайно, 10 років тому в цьому залі лунали заклики до багатовекторності. Звучали безвідповідальні заклики до позаблоковості. Хочу всім нагадати, що в 2013 році в лютому агресія Росії почалася тоді, коли Росія напала на Україну, яка мала позаблоковий статус. Ні від чого це не врятувало. Зараз ми повинні рішуче рухатися вперед по шляху до членства в ЄС і НАТО. Хочу наголосити, що зараз, прямо зараз під час прямої трансляції в Кремлі дуже уважно спостерігають події з Верховної Ради. Не дочекаєтеся! Не буде сьогодні у вас радості! Верховна Рада сьогодні продемонструє ту єдність, яка демонструється останні чотири роки”, – заявив Петро Порошенко.

Як повідомляє “Прямий”, за законопроект проголосували 334 депутатів, проти – 35.

У фракції БПП “за” проголосували 132 нардепа, 1 не голосував, а 2 були відсутні.

У “Народному фронті” “за” проголосували 79 нардепів, один був відсутній – Павло Унгурян.

Серед позафракційних депутатів “за” голосували 39, “проти” – 4, не голосували – 3 і 15 були відсутні. Проти проголосували Юрій Бойко, Сергій Дунаєв, Юлій Іоффе та Сергій Льовочкін.

Жоден з представників “Опозиційного блоку” не проголосував “за”. 31 нардеп був “проти”, не голосували четверо (Сергій Ківалов, Сергій Матвієнко, Юрій Мірошниченко та Сергій Сажко), а троє були відсутні (Єфим Звягільській, Дмитро Добкін та Юрій Павленко).

З Об’єднання “Самопоміч” “за” проголосувало  24 депутати, лише Лев Підлісецький був відсутній.

Партія “Відродження” дала 5 голосів “за”, 8 не голосували, а 11 були відсутні в залі.

У “Радикальній партії Олега Ляшка” 20 депутатів проголосували “за”, лише Юрій Шухевич був відсутній.

19 нардепів від “Батьківщини” голосували “за”, Валерій Дубіль – відсутній.

У Групі “Воля народу” 16 депутатів проголосували “за”, троє були відсутні (В’ячеслав Богуслаєв, Олександр Пономарьов та Іван Фусін).

Фото: УНІАН.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...