Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект про закріплення в Конституції стратегічного курсу України на членство в Європейському союзі й НАТО. За прийняття законопроекту №9037 у цілому на засіданні 7 лютого проголосували 334 депутати. Прийняття рішення зустріли оплесками.
Президент Петро Порошенко перед голосуванням назвав 7 лютого історичним днем.
«Сьогодні історичний день, коли в Конституції буде закріплено як зовнішньополітичні орієнтири рух України до ЄС і НАТО. НАТО – це про безпеку, не лише про військову, а і про безпеку громадянина, безпеку на вулицях, верховенство права. Зараз у Кремлі дуже уважно спостерігають за діями Верховної Ради. Не дочекаєтесь – не буде у вас радості. І Верховна Рада сьогодні продемонструє єдність, яку демонструє останні 4 роки», – сказав Порошенко.
Президент України підкреслив, що зараз Україна повинна «рухатися вперед по шляху до членства в ЄС і НАТО».
«Звичайно, 10 років тому в цьому залі лунали заклики до багатовекторності. Звучали безвідповідальні заклики до позаблоковості. Хочу всім нагадати, що в 2013 році в лютому агресія Росії почалася тоді, коли Росія напала на Україну, яка мала позаблоковий статус. Ні від чого це не врятувало. Зараз ми повинні рішуче рухатися вперед по шляху до членства в ЄС і НАТО. Хочу наголосити, що зараз, прямо зараз під час прямої трансляції в Кремлі дуже уважно спостерігають події з Верховної Ради. Не дочекаєтеся! Не буде сьогодні у вас радості! Верховна Рада сьогодні продемонструє ту єдність, яка демонструється останні чотири роки», – заявив Петро Порошенко.
Як повідомляє «Прямий», за законопроект проголосували 334 депутатів, проти — 35.
У фракції БПП «за» проголосували 132 нардепа, 1 не голосував, а 2 були відсутні.
У «Народному фронті» «за» проголосували 79 нардепів, один був відсутній — Павло Унгурян.
Серед позафракційних депутатів «за» голосували 39, «проти» — 4, не голосували — 3 і 15 були відсутні. Проти проголосували Юрій Бойко, Сергій Дунаєв, Юлій Іоффе та Сергій Льовочкін.
Жоден з представників «Опозиційного блоку» не проголосував «за». 31 нардеп був «проти», не голосували четверо (Сергій Ківалов, Сергій Матвієнко, Юрій Мірошниченко та Сергій Сажко), а троє були відсутні (Єфим Звягільській, Дмитро Добкін та Юрій Павленко).
З Об’єднання «Самопоміч» «за» проголосувало 24 депутати, лише Лев Підлісецький був відсутній.
Партія «Відродження» дала 5 голосів «за», 8 не голосували, а 11 були відсутні в залі.
У «Радикальній партії Олега Ляшка» 20 депутатів проголосували «за», лише Юрій Шухевич був відсутній.
19 нардепів від «Батьківщини» голосували «за», Валерій Дубіль — відсутній.
У Групі «Воля народу» 16 депутатів проголосували «за», троє були відсутні (В’ячеслав Богуслаєв, Олександр Пономарьов та Іван Фусін).
Фото: УНІАН.