7 лютого Верховна Рада підтримала зміни до Конституції України, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.
Президент Петро Порошенко під час участі у спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України наголосив, що Україна буде членом Європейського Союзу на НАТО.
Глава держави підкреслив, що перемога у війни залежить від єдності і рішучості українців та міжнародної коаліції, яка була створена на підтримку України.
«Герої Майдану, українські воїни – всі патріоти, захищаючи Україну (я на цьому хочу окремо наголосити) боронили і боронять Східні рубежі Європи від навали, яка загрожує знищенням свободи, знищенням демократії, знищенням верховенства права і знищенням врешті решт поваги до людської гідності. І цю війну Москва розпочала тому, що у нас, тут, в Києві, на Європейському Майдані Незалежності Москва програла цивілізаційну битву за Україну» — наголосив глава держави.
Він відзначив роль Президента Європейської Ради Дональда Туска. «Запам’ятайте його слова, які прозвучали щойно з цієї трибуни – не може бути безпечної і демократичної Європи без України. Це слова лідера Європейського Союзу скептикам, деякі з яких сидять в цій залі, а деякі бігають по телеефірам і кажуть, що ніколи Україну не приймуть в ЄС, ніколи вона не буде членом НАТО. Друзі мої, наголошую – і приймуть, і буде», — підкреслив Глава держави.
У свою чергу, Президент Європейської Ради Дональд Туск у 5-ту річницю Революції Гідності українською мовою подякував всім українцям за стійкість. «Ви встояли у найважчу мить вашої історії. Ви будете залишатися гордими та незламними всупереч геополітиці, всупереч злим намірам агресивного сусіда і всупереч байдужості та лицемірства багатьох впливових гравців світової політичної сцени. Ви встояли, хоча ваші партнери не завжди допомагають вам так як належить. Знаю це добре. Знаю це як, напевно, мало хто інший», — зауважив Дональд Туск. Він додав, що з особистого досвіду і досвіду польського народу добре знає, що почуття самотності в час небезпеки буває гіршим, ніж наступ ворога.