Україна прагне увійти в найпотужніший ринок Європи – енергетичний

87

Україна прагне увійти в найпотужніший ринок Європи – енергетичний, і має для цього всі конкурентні переваги. Про це заявив Президент на нараді з питань розвитку атомної енергетики. Стартом такої інтеграції має стати запуск третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС.

Енергоміст до Європи – як противага російському впливу на європейському енергетичному ринку. Україна готова запропонувати ЄС потужності власної атомної енергетики і інтегруватися в європейську енергомережу. Пілотним проектом має стати Хмельницька АЕС – там добудовують третій та четвертий блоки. Днями – на цю тему президент говоритиме з європейськими лідерами у Брюсселі.

“Конкретна роль президента в просуванні економічних інтересів України в Європі. І реалізація цього проекту не лише забезпечить збільшення експорту електроенергії з нашої країни, але й дозволить залучити кошти на добудову нових енергоблоків – кошти європейські, дешеві, довгі і стратегічні”коментує Петро Порошенко, Президент України.

Інтеграція України до енергоринку ЄС не лише простимулює вітчизняну галузь, а й стане гарантією безпеки для європейських партнерів, підкреслив Петро Порошенко.

“Не газопроводи з Росії тягнути, щоб сідати на газову голку, а співпрацювати в сфері атомної енергетики з Україною. І наголошую, що проект Енергомосту є геополітичною противагою планам Москви, який дозволить нашим європейським партнерам мати альтернативне, надійне джерело постачання електроенергії за конкурентними європейськими цінами. Іншими словами, Україна може стати важливим контриб’ютором енергетичної безпеки Європи”зазначає Глава держави.

Україна й сама працює на те, щоби відмовитися від співпраці з Росією в енергетиці. Так, лише рік тому на усіх АЕС – був лише один реактор, що працював на американському, а не російському паливі. Тепер їх – шість. А це означає, що Україна убезпечила себе від ядерного шантажу. Наступний крок – забезпечення галузі паливом власного виробництва. А відтак – повна енергонезалежність.

“Майже половина атомної генерації України перейшла на американське паливо і за моїм наполяганнями процес диверсифікації триває. Причому це аж ніяк без втрати будь-яких показників: ані якості, ані собівартості продукту. Ми зберігаємо конкурентне середовище, і диверсифікація працює виключно на Україну”підсумувавав Петро Порошенко.

В планах – розпочати і виробництво малих модульних реакторів в Україні. Такий проект, підкреслив Президент, не лише працюватиме на енергонезалежність, а й створить десятки тисяч високооплачуваних робочих місць і дасть поштовх стрімкому технологічному розвитку країни.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...