Суд закрив кримінальне провадження у справі конвертцентру, організованого екс-податківцями

203
Фото: СБУ

У Запоріжжі Жовтневий районний суд ухвалою від 27 листопада закрив провадження у частині фіктивного підприємництва низкою колишніх силовиків – через вилучення Верховною Радою України з кодексів відповідної статті. 

Підконтрольні підприємства не мали прибуткових документів, працівників, складів та сховищ для зберігання обладнання, товарів. Були завеликі обороти грошових коштів як для новостворених підприємств; існувала розбіжність юридичних адрес з фактичним місцезнаходженням підприємств; грошовий оборот не відповідав розмірами сплачених податків.

Злочинна група переводила гроші в готівку залишаючи від 3 до 7 % собі за надані “послуги”. Для ускладнення перевірки з боку силовиків вони визначили основною метою діяльності підконтрольних їм підприємств – реалізація товарів та надання послуг. Для часткового відведення підозр, учасники групи зводили незаконні дії на ФОПи, бо знали, що ФОП не є суб’єктом кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво.

Таким чином впродовж 2004-2010 рр. вказана група завдала державі збитків на 12,1 млн грн.

З огляду на це, силовики у 2013 році відкрили кримінальне провадження №12013080000000084 за ст. 205, ст. 366, ст. 358 кримінального кодексу (фіктивне підприємництво, службове підроблення, підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут чи використання) та згодом прокуратура звернулася до суду з відповідним обвинувальним актом.

Вже у суді захисники клопотали про закриття провадження у частині фіктивного підприємництва, оскільки Верховна Рада України у вересні 2019 року декриміналізувала цей злочин (виключила із кодексів цю статтю: Закон “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес”).

Суд це клопотання задовольнив.

Варто додати, податківець, який входив в цю злочинну групу, за допомогою свого службового становища відстежував проведення планових та позапланових перевірок на підконтрольних групі підприємствах. Також складав необхідні для прикриття незаконної діяльності документи.

ТОВ “Траверс 2004” з 2014 року припинене, власником вказується Віталій Каратєєв. ТОВ “Елерон 88” належить Євгену Ваську та Віталію Каратєєву.

Джерело: Наші гроші. Запоріжжя

Читайте також: У Запоріжжі конвертцентр вивів у «тінь» 100 мільйонів гривень

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...