30 травня Верховна Рада України проголосувала за звільнення Уповноваженого ВРУ з прав людини Людмили Денисової з посади. За її звільнення проголосувало 234 депутати. Це голосування відбулося під час воєнного стану, що прямо суперечить статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», де чітко сказано, що Уповноважений ВРУ з прав людини підпадає під посади, які не можуть бути скасовані під час воєнного стану.
Народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко, який звернув увагу на таке грубе порушення закону, говорить про те, що владна коаліція наразі змінилась і виглядає наступним чином:
«Як Ви знаєте, вчора Верховна Рада проголосувала за звільнення Уповноваженого ВРУ з прав людини.
За звільнення Людмили Денисової проголосувало 234 депутата. Тому нова владна коаліція виглядає так:
1) Слуги — 191 «За»
2) Платформа за життя та мир (екс-ОПЗЖ1) — 11 «За»
3) За майбутнє — 6 «За»
4) Довіра — 12 «За»
5) Відновлення України (екс-ОПЗЖ2) — 6 «За»
6) Голос (!!!) — 6 «За»
Як кажуть, «скажи, хто твій друг і я скажу, хто ти», — пише Ігор Артюшенко.
Він звертає увагу й на порушення процедури звільнення Людмили Денисової й демократичних засад загалом:
«Але мова навіть не про це, а про процедури. Бо демократія — це і є процедури. Відкриваємо Закон України «Про правовий режим воєнного стану» і читаємо статтю 10. А там чітко вказано, кого заборонено звільняти. В тому числі — Уповноваженого ВРУ з прав людини. Так, таке голосування — це повне знущанням над законом і юридичне свавілля. Ще й «під омофором» ОПЗЖ», — робить підсумок Ігор Артюшенко.