У Запоріжжі було відкладено судове засідання над фермером, який винен у 10 смертях військовослужбовців

260

Сепаратиста затримали і засудили до 8 років ув’язнення з конфіскацією майна за “фінансування тероризму”. А зраду, що призвела до смертей – суд визнав недоведеною.

Розглядати апеляцію у справі Миколи Бутрименка – фермера, якого звинувачують у загибелі 10 спецпризначенців у зоні проведення АТО на Донеччині в липні 2014-го – так і не почали. Суддя Запорізького апеляційного суду оголосив про самовідвід. Це обурило активістів, які зібралися під стінами суду, щоб домогтися для обвинуваченого максимально суворого вироку – довічного ув’язнення. Хто такий Микола Бутрименко та чому ця справа є такою резонансною – далі.

29 липня 2014 року спецпризначенець Віталій запам’ятав на все життя. Тоді на Донеччині разом із побратимами отримав завдання – неподалік селища Латишеве знайти льотчика Су-25, збитого терористами. Коли пошуки не дали результатів, спецпризначенці зупинилися в місцевого фермера Бутрименка. А той здав їх терористам. Бій був нерівним. 10 українських військовослужбовців загинули. П’ятеро потрапили до полону. Врятуватися вдалося лише чотирьом.

“Є люди, які бачили його зі зброєю в “ДНР”, Бутрименка. Цілеспрямовано привіз і “злив” нас. Нас оточила техніка і зі всіх гармат нас обстріляли. Я не знаю, яким дивом мені пощастило вижити. Я був у кущах, на мені був маскувальний костюм. Може тому не вели прицільний вогонь”, – згадує Віталій.

Фермера, який навів бойовиків, через 2 роки затримали в Маріуполі. Три місяці тому в травні за фінансування тероризму його засудили до 8 років ув’язнення з конфіскацією майна. А зраду, що призвела до смертей, суд визнав недоведеною. Представник потерпілих у суді та прокуратура оскаржують це рішення і вимагають для Бутрименка довічного покарання.

“Ми оскаржували саме ту частину вироку, де Бутрименко був виправданий за статтею “тероризм”. В іншому ми не оскаржували засудження його на 8 років за статтею “фінансування тероризму”. Бутрименко та його адвокат навпаки, подали апеляційну скаргу – вони не оскаржували його виправдання за вчинення терористичного акту, а просили і наводили аргументацію про виправдування його за фінансування тероризму. Отже, є дві протилежні сторони”,розповідає представниця потерпілих у суді Олена Яркіна.

Суворішого покарання для Бутрименка вимагають і активісти. Під стіни суду прийшли волонтери та ветерани АТО, не задоволені надто гуманним вироком.

“Населення там дуже залякане. Я розумію, що це був звичайний вчинок звичайного місцевого фермера, який він вважав прийнятним. Але те, що він вчинив і кого він привів за собою, взявши зброю до рук – він став терористом. Він повинен понести за це відповідальність”,міркує ветеран АТО Роман Хмарський.

На першому засіданні апеляційного суду Бутрименка в залі немає. Він бере участь у процесі в режимі відеоконференції з маріупольського слідчого ізолятора. Проте слухання так і не розпочалося – до суду не з’явилася більшість потерпілих. Це рідні загиблих бійців спецпризначення з Кропивницького. До того ж суддя оголосив про самовідвід.

“Cудове засідання було відкладене у зв’язку з тим, що одним з суддів колегії було заявлено самовідвід. На непідконтрольній території залишилися жити його близькі, тому він переживає за їх життя”, – пояснює речниця Запорізького апеляційного суду Сніжана Цвєтік.

Коли почнуть розгляд апеляції – наразі невідомо. Дату не призначать, допоки не оберуть нового суддю. Обурені активісти обіцяють контролювати судовий процес. Згідно з так званим “законом Савченко” Микола Бутрименко може вийти на волю вже наступного року.

Джерело: 5 канал

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...