У Запоріжжі тричі примушували відновити справу проти «ручних слідчих наглядача». Причина — один зі слідчих ДБР щомісяця закривав кримінальне провадження про притягнення до відповідальності підполковника запорізької міліції Миколи Кудіненка і майора Сергія Білоуса.
Раз на місяць слідчий Степанюк закривав справу в зв’язку з відсутністю складу злочину. Після цього Дрозденко звертався до суду з вимогою скасувати постанову про закриття провадження. Суд кожен раз визнавав правоту потерпілого, тому що в постанові слідчого ДБР не було нормальної мотивації, чому виробництво можна закрити.
Приводом для розглядів стала заява Дрозденко в ГБР про перевищення повноважень слідчими, які вели його справу в 2010-2013 роках. Тоді підприємець перебував у СІЗО близько 3,5 років. Згідно з його заявою, Кудиненко і Білоус посилено фабрикували його справу за вказівкою «згори». Зокрема, на свідків надавали пресинг для отримання потрібних свідчень, створили всі умови для розграбування підприємств, що належать Дрозденко, під час його укладення, підробляли протоколи слідчих дій та давали завідомо неправдиві показання в суді. Також вони не дозволяли відпустити Дрозденко з СІЗО, коли у нього почалися проблеми зі здоров’ям. З утворенням нового слідчого органу (Державного бюро розслідувань), підприємець звернувся в його Територіальне управління в Мелітополі, просячи притягнути до відповідальності Кудиненка і Білоуса.
Раніше, після свого звільнення Дрозденко через ЄСПЛ домігся визнання свого ув’язнення незаконним. Він був звільнений в листопаді 2013 року року, майже відразу після взяття під варту Євгена Анісімова, якого називали «смотрящим по Запоріжжю» при Януковичі. Сьогодні справа по групі Анісімова, довіреною заступникам якого закидають вимагання, знаходиться на повторному розгляді. Сам Анісімов знаходиться в розшуку з 2014-го року, і зараз на стадії підготовки його справа вже пішла до суду, для заочного розгляду. Як вважає сам Дрозденко, його висновок в ті роки було показовим для всього запорізького бізнесу, який примушували до сплати «данини», в тих чи інших формах.
Джерело: petrimazepa.com