У Запоріжжі влада хоче дозволити ставити АЗС поруч з будинком

320

Запорізький виконком дав дозвіл на розробку детального плану території для заправки поруч з будинком. Рішення було прийнято на червневому засіданні.

Ділянка (кад.номер 2310100000: 01: 005: 0148) площею 0,98 га розташована на перетині вул. Української та Набережної магістралі, що поруч з житловим будинком № 29.

По генплану, дана ділянка призначена для розміщення житлового будинку. Детальний план території потрібен, щоб змінити цільове призначення ділянки з житлової забудови на АЗС.

Нюанс в тому, що розташування заправки поруч з житловим будинком по вул. Українська, 29 суперечить нормам безпеки, зазначеним в Державному будівельному нормативі Б.2.2-Х: 2018 «Планування и забудова територій»
(Http://dipromisto.gov.ua/files/NMD/DBN_31.07.pdf, стор.106 і нижче).

Згідно ДБН, відстань від АЗС до житлового будинку має становити мінімум сто метрів. А в даній ситуації на такій відстані від будинків знаходиться лише початок ділянки, що над самою дорогою. Таким чином, розмістити весь комплекс на потрібній відстані не можна. Відстань між будинком і ділянкою, в даному випадку, становить 30-40 метрів.

Крім того, рішення щодо детального плану брав виконком. А відповідно до закону, приймати рішення про розробку ДПТ повина міська рада
(Https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1468-1).

Зараз на ділянці знаходиться газон і кущі.

Дозвіл на ДПТ дали ТОВ “Піонер Девелопмент”. Компанія належить Віталію Антонову, який є власником мережі автозаправок ОККО.

З 2007-го року фірмою керував Олег Алішевскій, який пов’язаний з Володимиром Кальцевим, і “Піонер Девелопмент” був оформлений на одну і його офшорних фірм. Пізніше, в 2014-му компанію продали нинішнього власника.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...