Депутати Запорізької міськради під час вчорашньої сесії ухвалили рішення «Про врегулювання питання надання послуги з постачання гарячої води».
Цим рішенням депутати затвердили відмову централізованого постачання гарячої води у житлові та нежитлові будинки Запоріжжя.
За словами секретаря міськради Анатолія Куртєва, на ухвалення цього рішення вплинули кілька причин.
Так, не перший рік містяни постійно скаржаться на поганий запах і колір гарячої води, на її низьку температуру, а також на те, що якість послуг з гарячого водопостачання не відповідає їхній вартості. Через це, а також через постійне підвищення тарифів на гарячу воду, мешканці міста, які проаналізували ситуацію та зробили відповідні прорахунки, вже давно відмовилися від послуг гарячого водопостачання та встановили у своїх домівках бойлери.
Більше того, запоріжці відмовляються від послуг на гарячу воду навіть цілими будинками, в яких діє форма правління ОСББ. На цей час вже 90 таких будинків повністю відійшли від централізованого гарячого водопостачання.
«Усе це призвело до того, що починаючи з 2013 року, загальне споживання гарячої води у місті скоротилося на 56%. Як результат ми отримали погіршення її якості, адже вона почала застоюватись у трубопроводах. Тобто цю воду підводять до будинку, але через те, що менше людей вмикає крани, вона замість того, щоб бігти по трубах, стоїть в них і остигає та втрачає якість. І на виході ми отримуємо окислену жовту воду з неприємним запахом та ще й низької температури», — повідомив Куртєв.
У той же час ті запоріжці, які користуються бойлерами, таких проблем просто не мають: у них завжди (коли є електрика) є гаряча вода нормальної температури. До того ж вони ще й щорічно сплачують приблизно вдвічі менше коштів, ніж користувачі послугами централізованого гарячого водопостачання.
«Проаналізувавши усі ці фактори, а також ознайомившись з досвідом інших українських міст, ми прийшли до висновку про необхідність переходу на альтернативні засоби нагріву води. Окрім усіх вищеназваних причин, це дозволить місту кожного року заощаджувати більше 500 мільйонів гривень, а також дозволить нам відмінити абонентську плату за постачання гарячої води», — повідомив Куртєв.
Нагадаємо, з 13 червня виконавча влада Запоріжжя (виконком) своїм рішенням суттєво підвищила тарифи на проїзд у маршрутках та автобусах.
Ціни на проїзд у маршрутних таксі зросли на 50% — з 8 до 12 гривень. Виняток становлять довгі маршрути, які курсують до Хортицького району. Вони на гривню дорожче. Тобто проїзд на маршрутах №№ 10, 92, 55, 87, 36, 96 та 58 становить 13 гривень. Що стосується комунальних автобусів, то проїзд у них зріс з 7 до 12 гривень.