В Запорізькому обласному клінічному онкодиспансері завершується будівництво нового корпусу блоку дистанційної променевої терапії.
В одній операційній залі вже встановили лінійний прискорювач, ще один апарат планують встановити в іншій операційній, коли там закінчать роботи по обладнанню приміщення. Про це повідомляють на сторінці ЗОДА.
За словами директора диспансеру Михайла Єсаянця, лінійні прискорювачі самостійно генерують випромінювання, тому не несуть загрозу радіоактивного забруднення для навколишнього середовища. Таке обладнання дозволяє максимально ефективно лікувати найбільш поширені форми онкозахворювань як рак легень і рак молочної залози.
«В Україні є такі апарати, але їх дуже мало. Їх потрібно у 6-7 разів більше. В Запорізькій області це перший такий сучасний апарат. Подібного проекту ще не було», – розповів керівник медзакладу.
Фото: www.zoda.gov.ua
Термін будівництва і встановлення обладнання трив 14 місяців. Перші пацієнти зможуть пройти лікування на новому лінійному прискорювачі вже в середині весни цього року. Скоро працівники диспансеру пройдуть навчання в іноземних фахівців. Медики мають розповісти як користуватися новим обладнанням.
Загальна вартість першого лінійного прискорювача з базовим комплектом склала 64,85 млн. гривень, у тому числі: 21,57 млн. грн – за рахунок субвенції з державного бюджету; 18,28 млн. грн – за рахунок коштів обласного бюджету; 25,0 млн. грн – за рахунок коштів інших субвенцій з місцевих бюджетів (м. Запоріжжя – 15,0 млн. грн, м. Енергодар – 10 млн. грн, — вказують в ЗОДА.
Другий лінійний прискорювач планують придбати після початку повноцінного функціонування першого. Окрім того, представники онкодиспансеру вказують на необхідність запровадження системи онкоскринінгу, який дозволить виявляти рак на ранніх стадіях.
Фото: www.zoda.gov.ua
Читайте також: Мешканців Запоріжжя запрошують поспілкуватися про вітчизняну медицину та здоров’я