Результатом наукової роботи стала колективна монографія науковців 7 країн, видана на трьох мовах.
Розкопки проходили влітку 2018 року в м.Бердянськ Запорізької області. Тоді археологічна експедиція БДПУ і бердянського археологічного товариства «Ольвія-Арго», під час розкопок курганів під Пологоми, виявила унікальну знахідку — прикрашений бронзою дерев’яний ціпок. Відомо, що артефакт є одним з найдавніших символів влади, коли-небудь знайдених в Україні, а його вік — близько 5000 років.
Новина відразу розлетілася по всіх центральних медіа країни, а фахівці назвали знахідку однією з найбільших археологічних сенсацій року. Майже 2 роки посох вивчали провідні вчені та лабораторії України, США, Великобританії, Німеччини, Польщі та Казахстану. Результатом наукової роботи стала колективна монографія «Пологівський посох (досвід міждісціплінарного Вивчення)», видана українською, російською та англійською мовами.
Днями археологічна лабораторія зібрала в мережі цілу плеяду вчених кількох країн. Приводом для онлайн конференції стала презентація книги про унікальну знахідку, повідомляє Про.Бердянськ.
Як підкреслила автор унікальної знахідки — Валентина Папанова, подібне всебічне вивчення артефакту було б неможливим без міжнародної кооперації вчених.
Зараз книга вийшла обмеженим тиражем. Але прагнучи, щоб про досягнення наших археологів дізналася широка аудиторія, і видання надійшло також в зарубіжні бібліотеки, бердянські археологи збирають кошти на додатковий тираж книги. Відомо, що співавторами монографії стали і молоді бердянські вчені.
Фото, відео: https://pro.berdiansk.biz
Читайте також: В Запоріжжі автолюбителів кличуть створити найбільшу автоялинку в Україні