В Україні запустили перший портал відкритих геоданих для громад

50

Це перший інструмент для розумного управління громадами. Він містить понад 100 датасетів із 40 джерел та 13 порад щодо їх застосування.

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Дані про економічний розвиток, промисловість, рекреаційний потенціал, забудову, актуальні та високоточні дані про ґрунти, сільськогосподарські культури, навіть погоду тощо – все те, що потрібне кожній громаді для прийняття різних рішень та подальшого розвитку. Але всі ці дані розкидані по різних джерелах. Для розв’язання  проблеми пошуку цілої низки даних, які мають конкретну географічну локалізацію, команда проекту «Е-рішення для громад» створила GIS-DATA портал. Він поєднує в собі просту, структуровану за рубриками підбірку геопросторових шарів та різних аналітичних Е-рішень, які спрямовані на інноваційний розвиток громади й наповнення місцевих бюджетів.

Громади отримують інструменти, з якими зможуть:

  • збільшити надходження до бюджету;
  • ефективно управляти своїми активами;
  • розв’язати  екологічні проблеми;
  • моніторити навколишнє природне середовище;
  • прогнозувати розвиток несприятливих явищ (ерозії, зсувів, підтоплень тощо);
  • управляти мережею соціальної інфраструктури тощо.

Зібрані шари дають не тільки можливість ознайомитися з ситуацією за більш ніж  20 напрямками (рельєф, адміністративно-територіальний поділ, клімат, промисловість, моніторинг довкілля тощо), а ще й вивантажити ГПШ на свої власні ПК за багатьма категоріями.

GIS Data – портал інтеграції відкритих геопросторових даних для створення передумов прийняття управлінських рішень представниками ОТГ. На порталі представлена геопросторова інформація з практичними кейсами її застосування,  яка буде постійно оновлюватися та доповнюватися.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...