Господарський суд Запорізької області рішенням від 23 липня стягнути з УІ ТОВ “Харвест Індустріалес, С.Л.” на користь Запорізької АЕС 362 тис. грн переплати за утеплювальні плити.
Згідно з матеріалами справи, відокремлений підрозділ “Запорізька атомна електрична станція” ДП “НАЕК “Енергоатом” у 2016 році замовив ТОВ “Українсько-іспанське товариство з обмеженою відповідальністю “Харвест Індустріалес, С.Л.” зовнішнє оздоблення фасаду одного з корпусів учбово-тренувального центру вартістю 10,85 млн. грн.
Згодом сторони підписали акти виконаних робіт і фірма отримала гроші.
Однак, Державна аудиторська служба України у 2018 році провела ревізію діяльності Запорізької АЕС за 2016-2018 рр. і встановила на вказаній закупівлі, зокрема, завищення ціни на теплоізоляційні плити з пінопласту загальною сумою – 362 тис. грн. Так, вартість 1 кв. м. такої плити у договірній ціні складала 131 грн, АЕС, зі свого боку, сплачувало за них підряднику згідно двох актів виконаних робіт – 2624 грн за 1 кв. м. Водночас, вартість 2624 грн у договірній ціні вказувалася за 1 куб. м. плит.
З огляду на це, аудитори надіслали Запорізькій АЕС вимогу для усунення вказаного порушення. “Атомники”, водночас, звернулися листами до ТОВ “Харвест Індустріалес, С.Л.” для коригування вартості виконаних робіт, однак фірма відповіла, що і сама проходить аудит, тому всі документи віддала на перевірку. Після цього представники АЕС надіслали фірмі претензію, однак відповідь не отримали, тому звернулися до суду з позовом про стягнення 362 тис. грн.
Суд цей позов задовольнив. Вказувалося, що, відповідно до договору, плити поставляло ТОВ “Харвест Індустріалес, Л.С.”, тому підрядник не міг не помітити значну невідповідність ціни. Однак, фірма не повідомила про це “атомникам”, тому порушила ч.2. ст. 193 господарського кодексу (загальні умови виконання господарських зобов’язань): “кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов’язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу”. Крім того, “Харвест Індустріалес, Л.С.” порушило ДСТУ стосовно “Правил визначення вартості будівництва” – в частині завищення вартості матеріалів, чим завдала АЕС збитків.
У суді представники АЕС вказували, що вказану вартість плит у акти працівники включили помилково. У ТОВ “Харвест Індустріалес, С.Л.” належить Олександру Перепаденку (30%) та Михайлу Полковнікову (70%).
Один із конкурентів “Харвест Індустріалес, С.Л.” на цьому тендері ТОВ “Алес буд” почало оскаржувати вказаний підряд ще у серпні 2016 року (через незаконне відхилення його пропозиції), однак остаточне рішення про задоволення позову “Алес буд” виніс касаційний суд лише у листопаді 2017 року. Тоді, ще у серпні 2016 року, “Алес буд” намагалося добитися забезпечення позову у вигляді заборони АЕС вчиняти будь-які дії по цьому договору, однак суд першої інстанції відмовив.
Вказані акти АЕС та “Харвест Індустріалес, С.Л.” підписували у квітні 2017 року.
Окрім цього УІ ТОВ “Харвест Індустріалес, С.Л.” у липні 2017 року отримало ще один підряд від Запорізької АЕС – вартістю 2,6 млн грн – на завершення будівництва вказаного корпусу учбово-тренувального центру. Єдиним конкурентом “Харвест Індустріалес, С.Л.” на цьому тендері було ТОВ “Нові технології плюс”, яким раніше володів Олександр Григоров (зараз лише керівник). Він разом з колишнім працівником запорізького обласного управління юстиції Артуром Полковніковим співволодіє ТОВ “Харвест фасад”. Батьком Артура Полковнікова є вказаний співвласник “Харвест Індустріалес, С.Л.” Михайло Полковніков. Артур Полковніков також володіє знаком УІ ТОВ “Харвест-Індустріалес, С.Л.”
За матеріалами «Наші гроші. Запоріжжя»