«Конфлікт інтересів мені не підтвердили»: директор КП «Водоканал» про депутатську діяльність

398

Директор запорізького комунального підприємства «Водоканал» Олексій Нікіфоров, вчора, 1 грудня, на першій сесії Запорізької міської ради був офіційно представлений, як депутат міськради восьмого скликання. Наші журналісти взяли коротке інтерв’ю у пана Нікіфорова стосовно того, як він планує поєднувати керівництво комунальним підприємством та депутатську діяльність.

В першу чергу цікавить питання: пройшовши в депутати, чи залишите ви посаду директора КП «Водоканал»?

– Згідно закону, одне одному не заважає. Конфлікту інтересів у даному випадку не має.

– Чи будете лобіювати питання «Водоканалу», як депутат?

– Депутатство – це в першу чергу суспільні питання. Мене обрали по Комунарівському району, тому, як депутат я буду лобіювати питання Комунарівського району і його мешканців, які будуть приходити на прийоми.

Що стосується мене, як керівника підприємства, то звичайно, що депутат не депутат, а є проблеми, які ми постійно окреслюємо, виносимо на обговорення в міськраді, намагаємось знайти їх рішення. Це відбувається усі п’ять років при моєму керуванні. І це не два-три питання. Вони нікуди не дінуться й далі. Але хочу зазначити, що я балотувався не для того, щоб їх лобіювати.  Слід розуміти, що балотувався я по одному району, і працювати, як депутат, буду саме там. А «Водоканал» – обслуговує все Запоріжжя, ще й частину області.

Питання конфлікту інтересів я навіть уточнював сам для себе. Консультувався з юристами міськради. Мені навіть вчора під час сесії не підтвердили конфлікт інтересів. Адже дві сфери моєї діяльності, хоч і перетинаються в якихось моментах, але вони насправді абсолютно різні. Якщо я буду бачити, або юристи мені підкажуть, що якесь питання законодавчо має для мене конфлікт інтересів, то я просто не буду за нього голосувати.

– Наразі вирішується питання формування постійних депутатських комісій. Чи хотіли б Ви потрапити в комісію з питань життєзабезпечення міста, чи можливо вона є для вас «конфліктною»?

– Питання комісій наша фракція ще не обговорювала. В будь-якому випадку, це буду вирішувати не тільки я. Стосовно комісії по життєзабезпеченню – я керуюсь принципом, що проблеми треба вирішувати, а не намагатись їх обійти. Тут трохи не зрозуміло, як краще… Так питання задають керівнику підприємства, а так ще й як депутату… Хоча, саме ця комісія була б для мене не те щоб найбільш комфортна, а скоріш правильна в сенсі професійних якостей, адже я тісно співпрацював з усіма комунальними підприємствами – тепломережами, керуючими компаніями. Мені зрозумілі їх проблеми і я можу надати їм об’єктивну оцінку, і допомогти розробити шляхи рішення.

Стосовно конфлікту саме на цій комісії, то вона виносить не так вже й багато рішень саме по «Водоканалу».  Якщо такі питання будуть, то я просто не прийматиму участь у голосуванні. Поки що в мене таке бачення ситуації.

Нагадаємо, що аналогічні випадки були під час попередньої депутатської каденції. Так з 2016 по 2019 роки депутат Запорізької міської ради Олександр Ніколаєнко займав посаду генерального директора КП «Наше місто». У той самий час, його колега по фракції Юрій Дорошенко, перейшовши працювати до КП «Вельтум-Запоріжжя» склав депутатський мандат.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...