Колишні представниці закладів освіти в тимчасово окупованій Якимівці зголосилися співпрацювати з російськими загарбниками. Слідчі поліції зібрали необхідні доказові матеріали та повідомили зрадницям про підозри у скоєнні злочину.
Правоохоронці викрили двох зрадниць запорізького регіону, які свідомо перейшли на сторону російських загарбників, на цей час співпрацюють з окупаційною владою, підтримують будь-які рішення та дії країни-агресора.
Так, 63-річна уродженка Якимівського району понад 15 років обіймала посаду заступника директора з навчально-виховної роботи в Якимівській гімназії. З приходом «руського миру» її кар’єра різко зросла. Не вагаючись, освітянка свідомо прийняла рішення у період воєнного стану перейти на сторону «визволителів» та зайняла посаду директора «Акимовской школы № 27».
Зрадниця активно брала участь у постановочних відеозаписах і фотозвітах для пропагандистських засобів масової інформації окупаційної влади.
Прийняття вітань від президента країни-агресора та окупаційного голови адміністрації, радісні вигукування побажань випускникам вже російської школи, задоволеність освітнім процесом на російській мові за програмою рф, долучення до зборів і мітингів під гаслами «Мы – Великая Россия» та «Я – русский! Мы – русские» – ці й інші докази зрадницьких дій задокументовані правоохоронцями.
Друга колаборантка – 49-річна колишня директорка Якимівського опорного закладу середньої освіти І-ІІІ ступенів, яка також зголосилася підтримати ідеї нової «влади». Жінка добровільно прийняла пропозицію очолити посаду директора російської «Акимовской школы № 26». Публічні виступи з приводу «кращого життя» з росіянами колаборантка розпочала навесні цього року. Жінка дякувала окупаційній владі за «швидко зроблений ремонт» у школі, висловлювала подяку та надію на подальшу співпрацю голові новоствореної «адміністрації» та його заступникові. Раділа новопризначена директорка й новому кабінету, «прикрашеному» триколором і портретом президента рф.
Крім того, зрадниця брала активну участь у робочих зустрічах з окупантами, на яких вирішувалися питання щодо впровадження у навчальний процес освітньої програми країни-агресора.
Таким чином, зібравши достатню кількість доказових матеріалів, слідчі відділу поліції № 1 Мелітопольського РУП, за погодженням з Мелітопольською окружною прокуратурою, оголосили фігуранткам проваджень про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 111-1 (Колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкція за статтею передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp