Запорізький нардеп обдурив НЗК та не все вніс до декларації

14
«Доколе, невежды, будете любить невежество? Доколе буйные будут услаждаться буйством? Доколе глупцы будут ненавидеть знание?»

Ця цитата з Біблії яскраво демонструє буйну та недалекоглядну поведінку народного депутата України Вадима Кривохатька. Ще не вщухли скандали навколо перешкоджання нардепом здійсненню господарської діяльності вільнянському фермеру Дмитру Фокіну, як інсайдер редакції повідомляє, що Вадим Кривохатько та його дружина мають в користуванні незадеклароване майно, а їх декларації містять неправдиві відомості.

Так, на офіційному веб-сайті Вадима Кривохатька (http://www.krivohatko.com/kontakti/) ми бачимо відомості про те, що під час роботи на окрузі нардеп використовує об’єкт нерухомості за адресою: м. Запоріжжя, вул. Патріотична, 20А, тел. (061) 708 06 62, (061) 708 06 63. Швидше за все, приміщення використовується Вадимом Кривохатьком на постійній основі. Однак, відомості про зазначений об’єкт нерухомості взагалі відсутні в деклараціях народного депутата України за 2016 та 2017 роки.

Вартість вказаного об’єкту нерухомості явно перевищує 250 прожиткових мінімумів на перше січня 2016 та 2017 років. Таким чином, маємо закінчений склад злочину, передбачений ст. 366-1 КК України, а саме – подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».

Щоб перевірити вказані відомості, необхідно переглянути офіційний веб-сайт народного депутата Вадима Кривохатька, отримати інформацію від власника об’єкта нерухомості про те, що Вадим Вікторович дійсно користується та користувався зазначеним приміщенням, отримати копії документів, на підставі яких нардеп чи пов’язані з ним особи орендували це приміщення. Крім цього, можна опитати осіб, які офіційно є помічниками народного депутата, щодо роботи за вказаною адресою, опитати осіб, які приходили на прийом до Вадима Кривохатька за вказаною адресою, провести оцінку вартості зазначеного об’єкту нерухомості, а також опитати самого нардепа щодо підстав оприлюднення відомостей про адресу саме цього приміщення на його офіційному веб-сайті.

Інсайдеру редакції також вдалося отримати інформацію про наявність нерухомого майна у Вадима Кривохатько та його дружини Людмили Кривохатько.

Так, станом на 02.10.2018 року Вадим Кривохатько має у власності наступні об’єкти нерухомості, згідно Державного реєстру речових прав на нерухоме майно:

  1. Земельна ділянка площею 7,26 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Вільнянського району Запорізької області, що передана в оренду ФГ «Кривохатько В.В».
  2. Нежитлова будівля площею 844,2 м2 в с. Роздільне Самбірського району Львівської області.
  3. Нежитлова будівля площею 395,5 м2 в с. Роздільне Самбірського району Львівської області.

Іншого майна у власності Вадима Кривохатько, згідно Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, немає.

А тепер давайте переглянемо 3-й розділ декларації нардепа. В ній ми бачимо, що Вадим Вікторович декларує у власності  земельну ділянку площею 13 000 м2, житловий будинок площею 100,6 м2, в оренді нежиле приміщення площею 23,9 м2, нежиле приміщення площею 20,4 м2 та інше нежиле приміщення площею 34,9 м2.

Відомості про дане майно відсутні в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, вартість якого явно перевищує 250 прожиткових мінімумів на перше січня 2016 та 2017 років. Таким чином, можемо знову говорити про закінчений склад злочину, передбачений ст.366-1 КК України, а саме – подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції». При цьому, неважливо, чи у нардепа відсутні правовстановлюючі документи на це майно, чи він просто полінився зареєструвати його у встановленому законом порядку, що неприпустимо для посадової особи такого рівня. В бідь-якому разі це – питанням для розгляду на комітеті Верховної Ради з депутатської етики.

В Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно також містяться відомості про те, що Людмила Кривохатько, дружина нардепа та депутат Вільнянської районної ради, є власником тільки земельної ділянки площею 7,4101 га, яку здає в оренду ФГ «Кривохатько В.В.», яке ж сама і очолює. Згідно державного реєстру, іншого нерухомого майна вона не має.

В 3 розділі її декларації ми бачимо, що Людмила Степанівна декларує у власності  земельну ділянку площею 74101 м2, житловий будинок площею 209,6 м2, житловий будинок площею 90,5 м2, земельну ділянку площею 1201 м2, земельну ділянку площею 1200 м2  та земельну ділянку площею 1500 м2.

Відомості про дане майно відсутні в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а його  вартість явно перевищує 250 прожиткових мінімумів громадян на перше січня 2016 та 2017 років. Тож, можемо знову говорити про закінчений склад злочину, передбачений ст.366-1 КК України, а саме подання завідомо недостовірних відомостей у декларації депутата Вільнянської райради Людмили Кривохатько. Знову ж таки, якщо у Людмили Степанівни відсутні правовстановлюючі документи на це майно або вона забула зареєструвати його у встановленому законом порядку, це не може бути виправданням для порушення закону.

Опубліковані відомості про можливе вчинення кримінального правопорушення, пов’язаного з корупцією народним депутатом України та депутатом Вільнянської районної ради Запорізької області, можливо перевірити шляхом витребування документів та співставлення їх даних з даними декларацій. І, на нашу думку, оприлюднення цих фактів є підставою для повної перевірки декларації Вадима Кривохатька та його дружини НАЗК.

загрузка...