Журналіста із Запоріжжя, який виконував злочинні замовлення від Росії, засудили

209

Суд засудив до 5 років в’язниці з відстрочкою 2 роки екс-члена організації “Український вибір”, журналіста та політтехнолога Павла Золотарьова за проведення на замовлення Росії заходів на підтримку федералізації України, – про це пише сайт Українські новини посилаючись на вирок суду.

У документі зазначено, що уродженець Запоріжжя Павло Золотарьов протягом 2016 року в складі організованої злочинної групи вживав заходів з метою прийняття на сесіях районних та обласних рад різних регіонів України, за грошову винагороду, звернень до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів про розмежування повноважень між центральною і місцевою владою. Зокрема, організатор злочину фінансував секретарів обласних рад задля прийняття необхідного йому та замовникам рішення.  Сума винагороди посередникам за кожне рішення становила від 60 до 100 000 доларів. Кошти на подібну діяльність засуджений отримував від зацікавлених осіб з РФ.

Доведено, що навесні 2016 року Золотарьов організував та проплатив звернення депутатів Володимирецької районної ради Рівненської області до Президента і парламенту щодо розмежування повноважень між урядом і обласними радами регіонів; на початку травня 2016 року – аналогічне звернення депутатів Житомирської обласної ради до депутатів Верховної Ради і Кабінету Міністрів; восени 2016 року – таке ж звернення депутатів Івано-Франківської обласної ради до Президента та Верховної Ради.

Зазначені рішення направлялися з метою створення передумов для укладення відповідних договорів між органами місцевого самоврядування та центральним органом виконавчої влади, що забезпечило б економічну і адміністративну самостійність регіонів України.

У лютому 2017 року Золотарьов був затриманий правоохоронцями.

В судовому засіданні обвинувачений винним себе визнав повністю, підтвердив фактичні обставини вчиненого злочину. Також Павло Золотарьов запевнив, що щиро розкаюється у скоєному і додав, що зробив для себе відповідні висновки.

Суд визнав його винним в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Золотарьов засуджений до 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.

загрузка...