Кілька тижнів тому  запоріжці вперше почули про відкриття нової багатопрофільної клініки,  що розташована на перетині вулиць Дніпровська та Святого Миколая. Протягом останніх років тут велося будівництво, а зовсім нещодавно з’явилася брендована вивіска із надписом «КСМ». Світла сучасна споруда викликала зацікавленість у мешканців міста, тож  журналісти Форпост вирішили  показати на якому етапі підготовка до старту та чи буде клініка унікальною. Відкриття закладу планують вже наприкінці літа, на разі тут закінчують оздоблювальні роботи та встановлюють обладнання.

Ідея створення сучасної клініки, з новітніми методами обстеження, сучасним обладнанням та найбільш кваліфікованими фахівцями виникла близько 5 років тому. Власники закладу є мешканцями Запоріжжя, тож їм дуже хотілося створити щось корисне і потрібне для містян, а що як не здоров’я є найважливішим. Збудувати маленьку Європу в Запоріжжі визнали найкращою ідеєю і взялися до реалізації проекту, – розказали журналістам у стінах закладу.

Микола Бєлий розповідає про ідею створення

«У той час, коли деякі запорізькі бізнесмени готові були все кинути і втекти подалі від місць проведення військових дій, ми прийняли рішення будувати. А саме – будувати Європу в Запоріжжі. П’ять років роботи і ось – ми вже майже готові до відкриття. Ідея була наша, і реалізовував її лікар, що об’їздив багато найбільш розвинених країн світу в пошуках нових практик та сучасних рішень. Переконаний, в Запоріжжі немає на разі жодного подібного медичного закладу, більш того, впевнений – найближчим часом подібної клініки в місті і не відкриють. Україна сьогодні проходить шлях євроінтеграції, реалізовується медична реформа та багато інших, це значить, що ми повинні наближувати наші стандарти до європейських. Клініка святого Миколая буде ще одним кроком у цьому напрямку. Тут все буде для людей», – розказав у спілкування з журналістами співвласник «Клініки святого Миколая» Микола Бєлий.

Клініка працюватиме у тому числі в рамках державної програми реформування медицини, тож підписати декларації з сімейними лікарями, отримати  кваліфіковану консультацію вузького спеціаліста та обстежитися безкоштовно згідно затвердженого державою переліку послуг тут буде можна. Окремо, повний перелік послуг для клієнтів будуть надавати в межах прайсу,  що відповідатиме ринковому рівню цін у приватних клініках.

Екскурсію по закладу влаштував журналістам той самий лікар, доктор медичних наук Костянтин Милиця.

«Нашими пріоритетами є безпека пацієнта, виключний сервіс та якість лікування» – зазначив Костянтин Миколайович.

Серед того, що вразило та водночас здивувало журналістів – відсутність на дверях привичних для нас табличок хірург, лор, травматолог чи хтось інший, тут просто номер кабінету і все. Як виявилося – це питання конфіденційності.

Головний лікар клініки цей крок пояснив так:

 «Унеможливити зустріч нашого клієнта зі знайомим в коридорах клініки на 100% нереально. Але якщо навіть ваш сусід побачить, що ви вийшли з якогось кабінету, в нього не буде інформації, з якою проблемою ви зверталися. Також неможливо відчинити двері кабінету з боку коридору. Цим самим ми нівелюємо можливість застати когось неодягненим чи у незручній позі. Коли хтось є на прийомі в лікаря, кабінет можна відкрити лише зсередини – ззовні дверна ручка заблокована», – розповів головний лікар.

У самих коридорах місць для очікування немає, що теж для запорізької реальності є родзинкою.  Це пов’язано з системою, яка виключає появу черг. Пацієнт підніматиметься з ресепшену в той момент, коли лікар вже буде готовий його прийняти. Жодних паперових носіїв в клініці не буде, інформація про пацієнта: його обстеження, діагнози, історія хвороби чи хронологія лікування буде занесена до автоматичної бази, яку буде неможливо переписати, чи виправити. Це унеможливлює  підміну будь-яких медичних даних.

Головний лікар Костянтин Милиця

На першому поверсі п’ятиповерхової клініки буде все необхідне для комфортного проведення часу: кав’ярня, дитяча кімната, аптека та просторий сучасний ліфт. Вище – кабінети для обстеження,  сімейні лікарі, вузькі спеціалісти та стаціонарне відділення.

тут обладнають кімнату для діток пацієнтів

Цікавим рішення забезпечення доступності клініки для людей з особливими потребами було відмовитися від пандусу. Людина на візку зможе скористатися спеціальним ліфтом, який виходить прямо на парковку. Зручний під’їзд до входу, широкі двері, а вже в холі просторий ліфт, який доставить на будь-який поверх.

Важливою особливістю клініки є наявність сучасного томографа, яких у Запоріжжі критично не вистачає. Такого рівня томографів у місті одиниці.

сучасний томограф

Була можливість також побачили відділення стаціонару, палати тут обладнані усім, що потрібно для комфортного та безболісного одужання. Зручні ліжка, телевізор, кондиціонер, туалет та душ,  але найголовніше – можливість перебувати в палаті самостійно, або максимум вдвох.

Предметом особливої гордості клініки є унікальна для Запоріжжя операційна. Тут немає жодного вікна, обладнання найсучасніше. Родзинкою операційної є система вентиляції повітря. Все влаштовано так, що до операційної не може потрапити повітря з коридору – тиск всередині завжди трохи вищий, ніж зовні.

система вентиляції в операційній

Але найголовніше – персонал. Костянтин Миколайович до підбору кадрів підходить дуже прискіпливо, запевняє –  тут повинні працювати найкращі та найбільш досвідчені.

«Для мене дуже важливим показником є те, чи відслідковує лікар найновіші практики, чи застосовує все найкраще у своїй роботі. Для спеціалістів напйвищого рівня ми готові забезпечити найкращі умови співпраці. Комфортно має бути всім – і лікарям, і пацієнтам» – повідомив Костянтин Миколайович.

Костянтин Милиця зізнався – персонал поки ще не 100% сформований, деяких спеціалістів досі шукають, але обіцяють встигнути до відкриття.

Що ж, без перебільшення, побачене журналістами нічим не схоже на те, що відбувається в державних клініках та навіть відрізняється від всіх приватних, що зараз є в Запоріжжі. Сюди варто прийти хоча б для екскурсії, бо тут відображене майбутнє запорізької медицини. Хочеться сподіватися, що в найближчому майбутньому такого рівня медичні заклади будуть з’являтися все частіше. А ті, хто досі не підписав декларацію з сімейним лікарем, тепер мають логічне пояснення, чого вони чекали.