Згідно із прогнозом Кабміну, який закладено в законопроект щодо змін держбюджету на 2020 рік українців чекає істотне падіння ВВП, зростання безробіття, скорочення фінансування важливих програм.
У 2020 році уряд прогнозує падіння ВВП на рівні 3,9%, раніше прогнозували зростання на 3,7%. Рівень безробіття становитиме 9,4% проти прогнозованого 8,1%, а падіння реальної заробітної плати складе 0,3%.
Середньорічний курс гривні прогнозується на рівні 29,5 грн/дол. Попередній прогноз – 27 грн/дол.
Загалом проект оновленого бюджету на 2020 рік передбачає створення спеціального Фонду боротьби з Covid-19 в 64 мільярди гривеьн. Збільшення видаткової частини на 7% та істотне зменшення дохідної на 11%. Відтак дефіцит бюджету 2020 прогнозуть втричі більшим, а ніж було на початку року, він складе приблизно 298,4 млрд. Це та сума, якої державі бракуватиме в 2020 році. Окрім цього уряд скасував проведення анонсованої масштабної приватизації.
У проекті оновленого бюджету на 2020 рік передбачено скорочення ряду важливих для українців програм, також соціальних виплат та субсидії. Зокрема скоротили такі напрямки:
- виплата пільг та житлових субсидій (-8,2 млрд грн);
- фінансування Державного фонду регіонального розвитку (-2,6 млрд грн);
- розвиток фізичної культури та спорту (-2,3 млрд грн);
- субвенція на розвиток об’єднаних територіальних громад (-2,1 млрд грн);
- функціонування Фонду енергоефективності (-1,6 млрд грн);
- субвенція на соціальний захист педагогічних працівників (-1,55 млрд грн);
- виплата допомоги багатодітним і малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю тощо (-1,3 млрд грн);
- статистичні спостереження, тобто перепис населення (-1,2 млрд грн);
- субвенція на місцеві вибори (-1,15 млрд грн);
- субвенція на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» (-1 млрд грн)
Натомість збільшили фінансування:
- додаткові видатки на Національну службу здоров’я у розмірі 15,8 млрд грн для реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення (видатки на екстрену медичну допомогу у розмірі 0,9 млрд грн централізували та перевели під управління Апарату МОЗ);
- збільшення на 29,7 млрд грн видатків Пенсійного фонду для виплат пенсій, надбавок та підвищень до пенсій (планується доплата у розмірі 1 тисячі гривень особам, розмір пенсії, яких менше 5 тис грн);
- зростання видатків на обслуговування державного боргу на 3,3 млрд грн;
- збільшення Резервного фонду на 3 млрд грн.