Падіння літака МАУ в Ірані: Петро Порошенко дав декілька порад діючій владі

632
Скріншот з відео

П’ятий Президент України Петро Порошенко висловив свої співчуття родинам і близьким загиблих в авіакатастрофі в Тегерані, а також дав декілька порад владі, яка вперше після виборів опинилася перед кризовою ситуацією такого великого масштабу.

Відповідне звернення розмістили на сторінці екс-президента у фейсбуці.

“Світова безпека на початку 20-го року стає дедалі крихкішою. Загострення ситуації на Близькому Сході несподівано болісно відчула Україна. В силу особливої важливості цього питання дозволю декілька порад”, – говорить Петро Олексійович.

Екс-президент закцентував на тому, що Україна може довіряти розвідувальній інформації від стратегічних партнерів:

“…не дарма ще кілька років тому нашій команді вдалося домовитися з ними про такий обмін”, – зазначає Порошенко.

За його словами розслідувати трагедію повинна спільна міждержавна комісія із залученням країн, громадяни яких постраждали, як це було з MH17. А от пропозиції долучити до розслідування Росію, на думку Петра Олексійовича, – категорично не прийнятні.

Окрім цього п’ятий президент радить:

  • “Ініціювати скликання спецзасідання Радбезу ООН, щоби за участю України обговорити ситуацію навколо катастрофи нашого літака. Знову ж таки, ми цей підхід апробували після збиття росіянами MH сімнадцять.
  • Президент має негайно направити до Ірану свого спеціального представника для координації дій з усіма зацікавленими сторонами. Не технічних фахівців, а для політичної координації.
  • Україна як член єдиного євроатлантичного простору має терміново застосувати існуючі механізми структур НАТО та ЄС, ефективно комунікувати з усіма нашими союзниками”, – йдеться в повідомленні.

Петро Порошенко наголосив, що трагедія стосується не лише репутації конкретної авіакомпанії, а й захисту національних інтересів та іміджу України:

“Ця трагедія вимагає максимальної концентрації уваги та зусиль українського керівництва та вітчизняної дипломатії. Маємо відновити справедливість, вшановуючи пам’ять та честь загиблих, зберегти проукраїнську міжнародну коаліцію та не допустити втягування України у геополітичні конфлікти”, – підсумовує колишній Президент.

Тільки обране для вас у нашому телеграм каналі 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...