У Конгресі США підозрюють, що з шахти Ахметова незаконно зняли статус “порушника” – ЗМІ

151
Скріншот з відео

Уже рік Комітет з питань освіти та праці Палати представників США розслідує питання законності зняття санкцій із шахти, яка належить українському бізнесмену Рінату Ахметову. Про це повідомляється у спільному розслідуванні «Схем» з «Центром протидії корупції».

Шахта «Affinity Mine», про яку йдеться в матеріалі, – одна з найбільших шахт українського олігарха в Америці, розташована у Західній Вірджинії. У 2013-му в шахті протягом місяця загинули двоє людей. В одному із випадків причиною смерті працівника стали неякісні запчастини підйомника, на якому шахтарі спускалися під землю.

Після цих трагедій управління з охорони праці ввело санкції та присвоїло шахті статус порушника (“Pattern of Violations”):

«”Pattern of Violations” – означає, що вугільна шахта демонструвала, що вони не можуть її безпечно експлуатувати, що грубі порушення продовжуються. Не легкі порушення, а те, що ми називаємо грубими та суттєвими порушеннями, що можуть вплинути на здоров’я шахтаря та на безпеку під землею…» – пояснює директор з урядових зв’язків Об’єднання працівників шахт Америки Філ Сміт.

Таким чином шахта «Affinity Mine» потрапила під посилений контроль Управління охорони праці. Це означає, якщо протягом трьох місяців після присвоєння такого статусу управління фіксує на шахті будь-які нові порушення, то має право видати наказ про виведення шахтарів й відповідно зупинку роботи.

Після загибелі працівників на шахті українського олігарха тут ледь не щомісяця фіксують нові порушення, за які компанія платить нові штрафи.

У 2018-му році Управління з охорони праці пішло на поступки компанії українського олігарха та скасувало статус «порушника». Правомірність цієї угоди уже майже рік вивчають в конгресі:

«У вересні 2018-го року Комітет звернувся до управління праці з проханням надати детальну інформацію про зустрічі представників управління охорони праці із представниками вугільної компанії Ріната Ахметова. 

У листі Конгрес висловив сумніви щодо законності угоди й попросив  вказати точну дату перевірки шахти, під час якої управління з охорони праці не виявило жодного порушення. Адже тільки в такому випадку управління мало право скасувати статус порушника», – йдеться в розслідуванні.

Об’єднання працівників шахт Америки звернулося із позовом до Управління з охорони праці в гірничодобувній промисловості з вимогою поновити статус «порушника». Оскільки за 1,5 місяці після підписання мирної угоди на «Affinity Mine» управління зафіксувало нові порушення, за які нарахували штраф. Невдовзі Окружний суд Сполучених Штатів Південного округу Західної Вірджинії розгляне справу шахти «Affinity Mine».

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...