Запорізька влада зробила збитковий для бюджету трюк

347

Рік тому міська влада передала 62 рекламних білборди фірмі з Дніпра, перед цим не продовживши на них дозвіл попереднім орендарям. Тепер, апеляційний суд визнав таке рішення незаконним і зобов’язав повернути рекламні місця. Але, просто відкотити ситуацію назад вже не вийде, пише Запорізький центр розслідувань.

У листопаді 2019 року, дочірнє підприємство “Бігборд-3” виграло апеляцію у міського департаменту комунальної власності  – справа про рекламні борди, на які фірмі безпідставно не продовжили дозвіл. Про це стало відомо з судового реєстру.

Сама історія почалася ще в в грудні 2018 року. Тоді, в липні, ДП “Бігборд-3” отримало дозвіл від міськвиконкому на розміщення зовнішньої реклами. Йшлося про оренду 62 бордів (41 адреса) по всьому місту.

По закінченні терміну, у вересні, підприємство звернулося повторно з проханням продовжити термін дії на розміщення. Але отримало письмову відмову від Департаменту комунальної власності. За словами департаменту, на фірму надійшли скарги про численні порушення при розміщення реклами, це стало причиною для відмови.

У той же час, ці ж борди передали новоспеченій фірмі з Дніпра – ТОВ  “Сілл Запоріжжя». Підприємством керує Андрій Баско, якого вважають правою рукою тамтешнього депутата і бізнесмена Загіда Краснова.

Однак, “Бігборд-3” з таким рішенням не погодилося. Уже в січні підприємство звернулося до суду з позовом до Департаменту комунальної власності, попросивши визнати відмову протиправною та скасувати її.

Влітку цього року, суд прийняв рішення на користь “Бігборд-3”. Суд дійшов висновку, що департамент не мав повноважень приймати рішення про відмову, і для неї не було підстав. Відмовити фірмі міг тільки виконком і в разі, якщо б він виявив порушення, а сама фірма, у нашому випадку –  ДП “Бігборд-3» не виправила порушення у відведені строки.

Разом з тим, сам департамент не погодився з таким рішенням суду і подав апеляційну скаргу. Попросив скасувати рішення першої інстанції і прийняти нове на його користь. Але і в апеляційному суді департамент програв.

Після цього, на сайті міськради з’явився проект рішення виконкому про скасування дозволу для “Сілл Запоріжжя” і повернення бордів “Бігборд-3”.

Але на цьому історія не закінчилася. Тепер, якщо виконком поверне білборди ДП “Бігборд-3”, фірма “Сілл Запоріжжя” може подати позов на повернення грошей, які були виплачені за оренду арештованих рекламних місць на час судових розглядів, а тепер забрані назад. А також, втрату прибутку, бо ж поки немає нових бордів, рекламу розміщувати ніде.

У той же час, якщо білборди не повернуть, то мерія може отримати ще один позов за невиконання рішення суду.

Відповідальним в даній ситуації є виконком. Сегмент зовнішньої реклами лежить на плечах першого заступника мера – Сергія Мішка. Журналісти дізнатися у Сергія Миколайовича, як виконком збирається діяти в ситуації, що склалася:

“У нас є рішення суду і ми будемо діяти відповідно до нього. Фірмі “Сілл Запоріжжя” ми рішення ліквідували, оскільки так необхідно за рішенням суду. А “Бігборд-3 отримає свої білборди назад” – повідомив нам Сергій Мішок.

А далі починається вже описана нами “розвилка”, з якої міській влади доведеться “вирулювати” вже в новому році. І тепер виконком буде збиратися і вирішувати, що робити далі – повертати ці гроші фірмі в судовому порядку, йдучи в ще одну тяжбу, або підшукати їм альтернативні місця, на заміну. Але тоді виникає логічне запитання – а за чий рахунок буде ця “альтернатива”?

Тільки обране для вас у телеграм каналі Форпост – @forpost_zp Долучайтеся!

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...