Оплати за нереальні товари, донати військовим на інші картки — головні шахрайські схеми, за допомогою яких злочинці грабують запоріжців. Про це сьогодні розповіли представники кіберполіції на тренінгу в центрі журналістської солідарності.
Подібні злочини мають свою назву: фішинг — різновид інтернет-шахрайства, коли зловмисник намагається обманом отримати доступ до важливої інформації: логінів і паролів, даних банківських карток і паспортів, кодів верифікації, інтимних фотографій, робочого листування — всього, що може допомогти йому отримати гроші.

Зараз головна складність створення приватності — це подвійна аутентифікація для користувачів, — кажуть в кіберполіції.
Щоб блокувати акаунти, з яких працюють шахраї, в поліції залучають волонтерів.

«З початку повномасштабного вторгнення нами в взаємодії з волонтерським сектором започаткований онлайн-проєкт «Брама». Це масове надсилання скарг волонтерами, які доєдналися до Telegram-каналу чи Viber-спільноти, на ресурси, що поширюють російську пропаганду. Надсилання скарг дає вірогідність того, що цей ресурс буде заблокований адміністрацією тих майданчиків, на яких вони розміщуються», — розповів полковник поліції Олег Кирбят’єв.

На сьогоднішній день за допомогою волонтерів поліцейським вдалося заблокувати вже більше 36 000 таких ресурсів.
Сьогодні Telegram-спільнота «Брами» налічує 140 000 підписників як на території України, так і за її межами, кажуть в поліції.
В’ячеслав Твердохліб
Читайте також: Працюють попри виклики: «Оріхівсільмаш» релокувався та працює у Запоріжжі. ФОТО
Більше новин в телеграм: t.me/forpost_zp