Дописувачка у Facebook торкнулася досить цікавих фактів, які відбувалися у 50-х роках у Запоріжжі.
Мова йде про мости Преображенського – дві споруди на Дніпром, що з’єднують через острів Хортицю правий і лівий берег міста, побудовані у 1949-1952 рр.
«Цікаві факти запорізькі мости… Так, саме ті, які вже давненько повинні були закінчити свою службу, віддавши своє почесне призначення новим! Мости ім. Преображенського»
Жінка зазначає, попри безперечну значущість події, у пресі не вельми шанували авторів проекту. На шпальтах газет не афішували відкриття.
«31 грудня 1952 року мости здані в експлуатацію. Ось тут починається цікаве. Жодна запорізька газета про цю видатну подію. Ні в грудні, ні в січні… Хоча преса на той момент висвітлювала майже кожен побудований будинок»
Досить дивно, адже міст Преображенського через Старий Дніпро був найдовшим мостом в Україні до побудови у 1974 році ще одного аркового мосту через Дніпро у Запоріжжі.
Далі історія стає ще таємничішою:
«Як відомо, містобудівники були представлені до урядових нагород. Але у черговому варіанті списку, який надавався читачам кожну неділю їх не було. Також представлених до нагород не виявилося автора проекту – інженера Б. Н. Преображенського. За спогадами учасника будівництва полковника Н.А. Артеменко, Преображенському повідомили, що І.В Сталін інженера зі списку нагороджених, що потрясло Преображенського і він помер від інфаркту у січні 1953 року.Тут теж несподівана таємниця… Конкретної дати смерті Преображенського знайти не вдалося»
У Вікіпедії факт підтверджується. У чому «провинилися» автори проекту невідомо. Їх робота по справжньому значуща для цілих поколінь.
Читайте також: Стало известно, в какие часы запретят движение большегрузного транспорта на мостах в Запорожье