Депутати міськради не підтримали петицію про збереження зелених насаджень у Запоріжжі

341
Фото: facebook.com

У місьраді не підтримали петицію “про введення мораторію на будівництво на зелених територіях загального користування до приведення їх площі до затверджених норм”.

Петицію 5 травня подав активіст Вячеслав Бодров. За 3 місяці вона зібрала 775 підписів та потрапила на розгляд депутатів міської ради.

“В експертному звіті № 01-0329-17/МД що до “внесення змін до геренального плану міста Запоріжжя” сказано, що в місті лише 617 Га зелених територій загального користування і потрібно буде створити ще 1053 Га таких територій. Потреба в зелених насадженнях загального користування буде становити 1670 Га.

Це зафіксовано і в пояснювальні записці до змін до Генерального плану м. Запоріжжя. Такий мораторій дуже важливий, тому що згідно доповіді ВООЗ за 2017 рік зелені зони загального користування призводять до зменшення кількості звернень до лікарів і позитивно впливають на здоров’я городян, особливо маолзабезпечених. Тому будь-яке зменшення зелених територій загального користування при існуючому не виконанні пормативів по цих територіях є порушенням ст 50 Конституції України.

Місто має розвиватись, але не за рахунок здоров’я людей. Тому мораторій на забудову зелених територій загального користування буде сприяти створенню програми озеленення міста. Така програма забезпечить збільшення кількості, площі і наповнення зелених територій загального користування потрібним змістом: велодоріжками, вигулами для собак, вуличними тренажерами і спортивними майданчиками, красивими зеленими куточками, зонами, де городяни зможуть самі висаджуватии дерева і багато іншим. Це призведе до покращення безпеки довкілля і умов життя городян”, – сказано в тексті петиції.

Фото: скріншот з ep.zp.gov.ua

Чиновники розглянули її в кінці літа та не підтримали ініціативу запоріжців.

Фото: скріншот з ep.zp.gov.ua

Читайте також: Было-стало-будет: безэмоциональный обзор ситуации вокруг сквера Яланского

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...