Запорізькі депутати і посадовці непогано заробили на криптовалюті. Ми не лише проаналізували для вас те, що зараз коїться на криптовалютному ринку, а й дізналися, хто задекларував свої статки в цифровій валюті. Ось деякі з них.
Хто збагатився
Цього року в Запорізькій області 49 людей у своїх деклараціях вказали криптовалюту. Минулоріч кількість була меншою майже вдвічі — 27.
З 1300 доларів «підняв» до 230 000: депутат міської ради Олег Коломоєць («Єднання») задекларував біткоїнів на суму 15 650 грн.

Тоді (станом на травень 2014) курс долара до гривні становив був 11,8 (на момент придбання), тобто це було $1326. Біткоїн в той період часу коштував десь $450. Виходить що Олег Коломоєць придбав 3 бітккоїна, що на сьогодні становить $230000 (приблизно 10 мільйонів гривень).
А ось його колега по сесійній залі Геннадій Наумов («Єднання») задекларував два токени від біржі Binance на суму понад два мільйони гривень (10 299 грн за Binance Coin та Tether на суму 2 386 848 грн).

Якщо порівнювати з минулорічною декларацією, то в грошовому виразі сума крипти стала більшою на майже 120 тисяч гривень.
Депутат Запорізької облради Дмитро Чувашкін (фракція «Слуга Народу») у Запорізькій обласній раді) , задекларував біткоїнів на скромну суму в 400 грн.

При цьому право набуття було ще в 2011 році. Важливо, що скільки саме біткоїнів задекларовано Чувашкін не зазначив, що може свідчити про подання недостовірної інформації в декларації.
До речі, обранці від непрацюючої облради не лише декларують статки, а й «майнять». Іван Гашенко, депутат Запорізької обласної ради від партії «Опозиційна платформа – За життя», минулого року задекларував 76 550 криптодоларів/стейблкоїнів, що дорівнює 9,2 млн грн.

Цього року, окрім безлічі нерухомого майна та коштовностей, аж 10 позицій з криптовалюти на суму, лише зазначену в декларації у понад 5,3 млн грн.
Голова Запорізької райдержадміністрації Олег Буряк задекларував ще 20 грудня минулого року цифрову валюту на загальну суму в 1,03 млн гривень.

У розділі «видатки» міститься інформація про купівлю 24 800 криптовалютних токенів. Також у травні посадовець придбав біткоїни на 1 млн гривень. А вже відповідно за 2024 рік було придбано крипти на 2 млн гривень. Усі 4 позиції — Tether. Це найвідоміший стейблкоїн та третя за популярністю криптовалюта у світі. Монета відрізняється високою стабільністю.
Як заробляють
А тепер давайте проаналізуємо, що зараз коїться на ринку. І чому серед запорізьких чиновників любов до цифрової валюти збільшується з кожним роком. В Запорізькій області 49 чиновників задекларували криптовалюту. Таким чином, з одного боку, з’являються повідомлення про безкоштовні роздачі токенів (токен у перекладі з англійської «жетон», «символ» – це цифровий сертифікат, який гарантує зобов’язання компанії перед його власником.
Токени можна є своєрідним криптовалютним аналогом акцій, а з іншого — ринок демонструє значну волатильність (це коли ціна різко змінюється за короткий проміжок часу, досягаючи нових максимумів або мінімумів): за день сумарна просадка перевищує $10 000, а річні показники змушують багатьох замислитися про подальші перспективи.
Простою мовою — позиції падають у ціні. Згідно з інформацією від Finance.ua, біткоїн утримує позиції в районі $100 000, однак волатильність залишається високою: тижневі коливання хоч і відіграються, але тримають інвесторів у напрузі. Альткоїни, за даними Minfin.com.ua, сповільнили зростання, а мемні монети, такі як Dogecoin чи Shiba Inu, втратили від 6% до 12% вартості ще з початку року. Водночас Incrypted зазначає, що аірдропи стали популярною стратегією для нових проєктів, які прагнуть залучити користувачів і розширити аудиторію. Таким чином, безкоштовні роздачі токенів — це не просто щедрість, а продуманий маркетинговий хід.
За інформацією Publicity.com.ua, загальна капіталізація крипторинку зросла з $1,65 трлн до $3,76 трлн за минулий рік. Проте реальність виявилася іншою: перегрітий ринок почав коригуватися, що й призвело до падіння цін.
Поради
Наразі ринок вимагає виваженого підходу. Незважаючи на те, що чиновники навіть нашої прифронтової області обирають крипту, біткоїн залишається стабільним активом, який називають «цифровим золотом». А от мемні монети, попри свою популярність, залишаються високоризикованими. Експерти радять диверсифікувати придбання та уникати вкладень усього капіталу в один актив, особливо на тлі таких різких просадок, як згадані $10 000 за день. До того ж усі зараз бачать зміни курсу в обмінниках: долар продовжує дешевшати, а євро рекордно зростає. Ситуація на крипторинку залишається динамічною, і лише час покаже, чи стане нинішня корекція початком тривалого спаду, чи лише паузою перед новим зростанням. Для тих, хто планує інвестувати чи брати участь в аірдропах, ключовими залишаються холодний розрахунок та ретельний аналіз.
Підготував Славко Твердохліб
Читайте також: Запорізький район під атакою дронів: поранені, руйнування та пожежа
Більше новин в телеграм: t.me/forpost_zp