Депутати Запорізької обласної ради розглянуть ініційований «Європейською Солідарністю» проєкт звернення на найближчій сесії. Він стосується розгляду Верховною Радою законопроєкту №6062 про внесення змін до Бюджетного кодексу України.
«Європейська Солідарність» впевнена – це крок назад від реформи децентралізації та спроба поховати фінансову незалежність місцевих бюджетів. Це спроба нової централізації. Адже цим проєктом передбачається, зокрема, ліквідація з 2023 року бюджету розвитку місцевих бюджетів, що є катастрофою для територіальних громад. Джерела доходів бюджету розвитку планується закріпити за загальним фондом місцевих бюджетів. Це означає, що громади не зможуть зберігати кошти на депозитних рахунках і не зможуть належно планувати розвиток, впевнений народний депутат восьмого скликання, голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ігор Артюшенко:
«Цей законопроєкт від «Слуг» №6062, пропонує наступне:
1) ліквідувати бюджети розвитку в місцевих бюджетах. А саме з цих грошей платників податків відбувається виконання інвестиційних проєктів, будівництво, капітальний ремонт шкіл, лікарень, об’єктів ЖКГ, придбання шкільних автобусів, автомобілів швидкої допомоги, медичного обладнання тощо.
2) пропонується новела, згідно з якою «повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до Державного бюджету, здійснюється в межах коштів, наявних на єдиному казначейському рахунку».
Іншими словами — спочатку забрати гроші у громади, а потім сказати, що їх нема. І тим самим робити життя громади залежним від політичної волі Банкової.
3) ще одне «покращення» проєкт — забирати до державного бюджету залишки коштів за освітньою субвенцією, що не використані протягом наступного бюджетного періоду. Таким чином органи самоврядування демотивуються в оптимізації витрат. Бо знову повернеться ганебна практика «витратити все швидко і на що завгодно, бо інакше заберуть», — коментує законопроєкт Ігор Артюшенко.
Фракція «Європейської Солідарності» зареєструвала звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості грубого наступу на фінансову спроможність місцевого самоврядування. Депутати вимагають відкликання законопроєкт, або, в разі його прийняття, накладення права вето президентом.
«Якщо монобільшість у Верховній Раді проголосує за ці зміни, то місцеве самоврядування, ради, міські голови та голови ОТГ перетворяться на статистів, повністю залежних від Банкової. Як це, до речі, вже було за часів Януковича. Команда «Європейської Солідарності» категорично проти таких «давно забутих нововведень», бо саме ми проводили реформу децентралізації, яка вже довела свою успішність», — каже Ігор Артюшенко.
Читайте також: Суд в Запорізькій області виніс вирок податківцю-хабарнику, забравши у нього майно та звання