Вчора Кабмін оголосив про подовження в Україні карантину до 11 травня, який згодом прийме пом’якшену форму. Зокрема, пропонується дозволити відвідувати парки, відкрити музеї та бібліотеки.
Рішення обговорили в ефірі телеканалу «Прямий».
Народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко заявив, що карантин – це не ліки, а час для підготовки, який наша держава змарнувала.
«Я підтримую рішення, щодо відкриття бібліотек та музеїв. Як мінімум, через те, що туди мало хто ходить. Бо якби ходили, то ми мали б інше суспільство, іншого президента та іншу владу.
Карантин — це не ліки. Тільки через його введення коронавірус нікуди не зникне. Карантинні заходи просто дають нам кредит часу для підготовки медичної служби та купівлі необхідного спорядження та обладнання. Тобто карантин існує для того, щоб виграти час на підготовку та зменшити навантаження в одиницю часу на окрему лікарню.
Але виникає питання, чи все правильно робить наша держава, щоб скористатися цим часом. Бо як у будь-якому кредиті віддаєш завжди більше, ніж береш у борг. Зараз, через карантин, відбувається падіння економіки, в державі стає менше коштів, а відповідно й грошей для боротьби з пандемією стає менше.
Про рівень нашої підготовки можна судити з офіційних джерел, наприклад аналізуючи статистику. Ті показники, які нам оприлюднюють з екранів виглядають неправдоподібно. Кількість летальних випадків значно більша, ніж у сусідніх країнах, а це означає, що діагностику проводять тільки у вкрай важких випадках. Також занадто високий показник інфікування медичних працівників.
Це свідчить про ганебну річ, що держава за місяць не тільки не спромоглася забезпечити лікарів найнеобхіднішим, але не змогла й організувати тестування і збір адекватних статистичних даних», – сказав політик.
Ігор Артюшенко зазначив, що в разі, якщо влада продовжить нехтувати правилам протидії вірусу, Україну чекає великий сплеск захворюваності.
«Зараз медичний працівник — це солдат. І якщо солдата не стане, то ми без нього ніяк не зможемо захиститися.
Я вважаю, що карантинні заходи необхідно продовжувати, але не заради карантину як такого. Держава повинна почати працювати, у неї повинен з’явитися стратегічний план. Але наразі його немає.
А щоб почати поступово полегшувати карантинні заходи, то держава повинна виконати умови ВООЗ: ізолювати контактних осіб, протестувати групи ризику та ізолювати людей старших 65 років. Бо якщо Україна ці вимоги не виконає, то після послаблення карантину ми отримаємо великий сплеск захворюваності», – підсумував парламентар.
https://www.facebook.com/artyushenko.igor/videos/270515033973367/