У квітні цього року внутрішньо переміщеним особам Запорізької області спрямовано більше, ніж 183 мільйони гривень державної допомоги.
Про це повідомила заступниця голови Запорізької облдержадміністрації Наталія Будяк під час брифінгу у медіацентрі при обласній адміністрації.
Вона розповіла, що порядок виплат внутрішньо переміщеним особам змінився в березні. Автоматично продовжено виплати 26 тисячам осіб, серед яких:
пенсіонери, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
особи з інвалідністю I чи II груп, діти з інвалідністю до 18 років;
діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа віком до 23 років, батьки-вихователі і прийомні батьки.
Посадовиця зазначила, що право на виплати втратили майже 33 тисячі осіб. А саме ті, що:
перебувають на ТОТ, для яких не визначена дата завершення тимчасової окупації;
не відповідають майновим критеріям (мають у власності житло на території, яка не включена до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф;
мають депозит на суму більше 100 тис. грн;
здійснили покупку на суму більше 100 тис.;
мають дохід на кожного члена сім’ї більше, ніж 9444 грн.
Для внутрішньо переміщених осіб працюють «гарячі лінії»:
Урядова: 15-45
Запорізька обласна: 0 800 503 508
З початку повномасштабного вторгнення кількість внутрішньо переміщених осіб у Запорізькій області зросла на 171 тисячу. На кінець квітня в регіоні зареєстровано 228 тисяч ВПО. З них майже 46 тисяч – діти, 52 тисячі – пенсіонери. Це переміщені особи з тимчасово окупованих та прифронтових територій Запорізької, Донецької, Херсонської, Харківської областей.
Нагадаємо, сьогодні, 1 травня, під час засідання постійної депутатської комісії з охорони здоров’я йшло обговорення щодо подальшої реорганізації медичної галузі в Запоріжжі.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp