Директор запорізького концерну «МТМ» розповів чому з урахуванням перерахунку ціни в платіжках виявилися вищими

170
Фотоілюстрація

На початку січня на своїй сторінці у Facebook мер Запоріжжя Володимир Буряк написав, що дав доручення концерну «Міських теплових мереж» готувати документи щодо зниження ціни на опалення та гарячу воду. За його словами перерахунок мав скласти 7,5 грн за кв. м. Більшість з полегшенням зітхнули, адже опалення – одна з найбільших статей витрат у комуналці. Однак отримавши на руки квитанції вони явно очікували не такого.

Очевидно, у зв’язку з невдоволенням у соціальних мережах, вчора, 21 січня, директор підприємства Олександр Грек особисто пояснив журналістам, як проводилися перерахунки.

Як повідомив Грек, економія для містян склала 24,5% в грудні поточного року. Суму перерахунку було зображено окремою графою в платіжці. На вартість, окрім ціни на газ, суттєво вплинула середньодобова температура повітря. Чим вона нижча тим більше витрачається гігакалорій. Щодо порівняння цін на тепло з листопадом: в осени було тепліше, відповідно менше витрачалося гігакалорій, повідомляється на сторінці Запорізької міськради.

Надалі перерахунки здійснюватимуть помісячно, залежно від ціни на газ. В січні – 5 500 грн за тисячу кубічних метрів, проти 6200 грн, які закладено в тариф. З рахунком різниці газу та температури повітря на вулиці, перерахунок складає 9%.

Нагадаємо, уряд ухвалив рішення, яке дозволяє зменшити суму платіжки за тепло до 30%. Кожне місто мало самостійно вирішувати зменшувати суму чи ні. Зважаючи на власні обставини.

Тільки обране для вас у нашому телеграм каналі

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...