Запорізьку греблю планують закрити на ремонт. Укргідроенерго розглянуло одразу чотири різні варіанти того, що можна зробити з греблею.
Про це говорилося під час наради апарату управління Укргідроенерго. Позачергове засідання Науково-технічної ради компанії присвятили обговоренню ситуації з ремонтом греблі ДніпроГЕС. Зокрема, обговоренню варіантів проєктних рішень для реалізації проєкту «Реконструкція автодорожнього переїзду через гідротехнічні споруди філії Дніпровська ГЕС ПрАТ «Укргідроенерго»».
«Автодорожній переїзд через гідротехнічні споруди Дніпровської ГЕС – один із головних мостів, який з’єднує ліву та праву частини Запоріжжя. Це – індустріальний символ держави та візитівка міста. Споруда 1932 року. Вона і пошкоджувалась, і потерпала від різних навантажень. Та найголовніше — автодорожній переїзд не був розрахований на таку кількість і вагу автотранспорту, які є сьогодні. У 1977 році були добудовані консоль, дві смуги і пішохідна доріжка з правої сторони. Плити перекриття, які є по правій стороні — 1932 року. Звичайно, все це вимагає повної заміни. На сьогодні необхідно вжити усіх можливих заходів для подальшої безпечної експлуатації автодорожнього переїзду», — зауважив директор ДніпроГЕСу Віктор Кучер.
«На даному етапі, з точки зору проєктувальника, найбільш економічно і технічно обґрунтованим варіантом є двоярусний міст, який складатиметься з залізобетонних та металевих ділянок», — зазначив головний інженер проєкту Вадим Галат.
«Враховуючи досвід експлуатації мостового переїзду через греблю ДніпроГЕС, сучасні вимоги до конструкцій, необхідність забезпечити безпечну експлуатацію гідроспоруд ГЕС запропоновано для наступного розгляду на стадії проєкту комбінований варіант: в межах водозливної греблі Дніпровської ГЕС виконати двохярусний залізобетонний монолітний мостовий переїзд, а в межах аванкамери – металевий мостовий переїзд. Ділянку сполучення з земляною вставкою виконати з металевих конструкцій», — зазначив головний інженер Укргідроенерго Вадим Рассовський.
Для виконання повної реконструкції греблі необхідно повністю перекрити рух транспорту. Тож розпочати реконструкцію планують одразу після запуску в Запоріжжі нових мостових переходів через Дніпро. Це дозволить закрити питання з греблею щонайменше на 50 років.
Читайте також: Запорізький фотограф зробив знімки грози цієї ночі