Для ракет NASA використовують запорізькі деталі (відео)

24

17 квітня з Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) проведено успішний запуск ракети-носія “Antares”, що вивела на орбіту вантажний корабель Cygnus. Він має доставити на Міжнародну космічну станцію близько 3750 кг корисного вантажу на замовлення NASA.

Головним розробником ракети-носія “Antares” є американська корпорація Northrop Grumman. Корпорація співпрацювали з українськими компаніями. Основну конструкцію першого ступеня розробило ДП «КБ «Південне», а виготовило ДП «ВО «ПМЗ» в кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА», «РАПІД» (Чернігів) та ін.

 

Підготовка ракетоносія до пуску, його випробування і пуск виконані за участі українських фахівців.

Згідно з контрактом, технічна підтримка пуску, прийому і обробка телеметричної інформації в режимі реального часу здійснювалися з території КБ «Південне».

В рамках програми «Антарес» українська сторона виконала весь комплекс робіт з проектування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня на замовлення Національного космічного агентства США.

Загалом з 2013 року ракета-носій «Антарес» стартувала 10 разів, 9 з них – успішно, повідомляється на сайті Кабміну України.

загрузка...