Відомі запоріжці розповіли, чому голосуватимуть за Петра Порошенка

1277

Вже цієї неділі відбудеться другий тур виборів Президента України. Напередодні видатного для держави дня більшість українців вже визначились, за кого віддадуть свої голоси на дільницях.

Окрім пересічних громадян у обох кандидатів вже сформувався перелік відомих однодумців, які публічно висловили їм свою підтримку. Персони прихильників такі ж протилежні, які і самі кандидати.

У коміка Володимира Зеленського це – кум Володимира Путіна Віктор Медведчук, відомий українофоб Володимир Жириновський, депутат-єдинорос Наталія Поклонська, яка у 2014 році власними руками долучилася до анексії Криму, керівник організації “Новоросія” Павло Губаєв, екс-прем’єр міністр України Микола Азаров, що у 2014 році втік з країни, низка представників російського шоу-бізнесу та проросійсько налаштованих співаків з України.  

У Петра Порошенка – видатні науковці, діячі культури та мистецтв, представники інтелігенції, Герої України, волонтери.

Схожа ситуація склалася і в Запорізькій області. Команда кандидата Зеленського складається з колишніх представників «Партії регіонів». Діючого ж Президента підтримали відомі патріоти нашого міста. У деяких з них ми поцікавились, чому вони вирішили віддати свій голос за Петра Порошенка.

Народний депутат України, лідер Запорізького Євромайдану, голова ЗТО партії БПП “Солідарність” Ігор Артюшенко, голова фракції «Солідарність» в Запорізькій міській раді Олександр Константинов, ветеран АТО, офіцер запасу, підприємець Валерій Прозапас оприлюднили спільне звернення до запоріжців з закликом підтримати Президента України Петра Порошенка на виборах. Вони зазначили, що голосуватимуть за діючого Голову держави через величезний прорив, який був зроблений в розвитку країни за останні п’ять років і наголосили, що Головнокомандувачів під час битви не міняють, бо це може призвести до тяжких наслідків.

“21 квітня відбудеться другий тур виборів Президента України. В цей відповідальний день ми маємо визначитись, яким шляхом далі рухатиметься наша країна – шляхом Незалежності, свободи, продовження розпочатих реформ до європейської спільноти, або шляхом невизначеності, непрофесіоналізму та пустих обіцянок.

Ми стали свідками суттєвих змін в житті країни. Ми закріпили в Конституції курс на ЄС та НАТО, отримали безвіз і Томос, з нуля відродили українську армію, заручилися підтримкою провідних сучасних європейських держав, розробили та втілили в життя ключові для країни реформи, зробили величезний прорив в розвитку української культури. Тільки у Запорізькій області реалізована низка унікальних для України проектів, зокрема, у галузі енергетики. Цього року відбулося відкриття нової ВЕС у Приморському районі. Це вагомий внесок в українську енергетику ХХІ століття. І наразі робота продовжується.

Все те, про що говорилося протягом 24 років Незалежності, все те, що обіцяли нам старі і нові обличчя політики з 1991 року, почало виконуватись тільки за Президента Порошенка.

І щоб побачити зміни українцям не потрібно було довго чекати. Реформа децентралізації, ініційована Президентом України Петром Порошенком, дозволила суттєво збільшити місцеві бюджети. Її результат тільки в місті Запоріжжі – це відремонтована набережна магістраль, ремонти в школах, медичних закладах, нові автобуси, що їздять по місту, будівництво аеропорту, відкриття стадіонів та спортивних майданчиків, роботи в парках, скверах, та інші корисні зміни.

В країні відбувається розвиток малого та середнього бізнесу для створення робочих місць. Це зростання доходів наших з вами співвітчизників, поповнення пенсійного фонду і, врешті-решт, розвиток держави. Завдяки цьому, ми сьогодні маємо такі досягнення як відкриття понад двохсот нових підприємств, в тому числі міжнародних і європейських компаній.

Не варто забувати, що всі ці здобутки були отримані в період війни. Завдяки зусиллям Петра Порошенка по збереженню миру та територіальної цілісності, більшість мешканців країни не відчувають наслідки агресії. І навіть живучи в прифронтовому регіоні, ми ходимо під мирним небом.

У теперішніх умовах не час експериментувати – Головнокомандувачів під час битви не міняють, бо це може призвести до тяжких наслідків. «Альтернативи» кандидата в Президенти, що нам пропонують, викликають більше питань ніж відповідей. Останні роки показали, що тільки Петро Порошенко здатен зберегти Незалежність та свободу країни.

Шановні запоріжці! Просимо вас взяти активну участь у другому турі виборів Президента України, прийти  21  квітня 2019 року на виборчі дільниці, керуючись не новими обличчями, а піклуючись  про майбутнє держави,  обрати не просто Президента України обрати свій вільний і успішний європейський шлях до змін! Закликаємо вас свідомо та виважено підійти до свого вибору і проголосувати за діючого Президента Петра Порошенка”, – йдеться у зверненні.

Історик Владислав Мороко відзначив впровадження ключових для країни реформ, які дали позитивні зміни в кожній сфері життя:

«Саме декомунізація є однією з найбільш вдалих реформ проведених Петром Порошенко. Ми прибрали з наших вулиць маркери радянської імперії, імена катів українського народу. Повернули нашу історію в назвах вулиць, міст та сіл. Жоден з попередніх Президентів не наважився на це!»

Ветеран АТО Андрій Хімічев голосуватиме за Петра Порошенка, бо впевнений: тільки Петро Порошенко здатен зберегти цілісність України та не пустити ворога вглиб нашої держави:

«Я і тисячі моїх побратимів, які бачили агресора на власні очі, розуміємо, на які серйозні загрози може наразитись Україна в разі хибного вибору. 31 березня ми обиратимемо між Порошенком та Путіним, між незалежністю і «русским миром». Треба розуміти, що жодному з кандидатів, окрім Петра Порошенка, не потрібна сучасна, розвинена, самостійна, а головне – незалежна Україна.

Подивіться, що кажуть ті популісти з екранів – вони обіцяють захмарні зарплати і пенсії, не пояснюючи, де вони візьмуться, гарантують вдесятеро нижчі тарифи, не вдаючись в подробиці, чому і через кого вони будуть підняті, вже заочно роздають квартири, землі. Але жоден з них не пропонує конкретних і реальних кроків для подолання хоч однієї конкретної проблеми.

Я впевнений: адекватні, мислячі люди, справжні патріоти вже давно визначились і на виборах підтримають Петра Порошенка. Бо ті кроки, які були зроблені за п’ять років для розвитку нашої країни, говорять самі за себе»

Волонтерка Надія Мороз підтримує Президента, бо українці не повинні втратити все те, що було створено спільними зусиллями з 2014 року до сьогоднішнього дня:

«Головною заслугою Петра Порошенка як Головнокомандувача є те, що у 2014-2015 роках він показав себе найкращим дипломатом, завдяки йому світова спільнота дізналася і переконалася, що Україну потрібно підтримувати та боротися з ворогом, запроваджувати санкції проти Росії. Українці повинні бути вдячними за те, що нас почув увесь світ. Особисто я не бачу нікого на посту Президента, окрім Петра Порошенка, і я вдячна свідомим запорожцям, які розділяють мою думку».

Віце-президент  Спілки Вірмен Запорізької області Рудольф Акопян зазначає, що діючий Президент – єдиний, хто здатний забезпечити розвиток України:

«Порошенко – єдиний з президентів, хто не тільки задекларував курс країни до Євросоюзу, НАТО і взагалі цивілізованого світу, але і забезпечив безперервне п’ятирічне рух в цьому напрямку. Проєвропейська коаліція в парламенті протягом 5 років, жодної політичної кризи за 5 років, жодних дострокових виборів з 2014 року, безболісна зміна Кабміну при збереженні і коаліції, і політичного курсу. Нічого подібного його попередники не робити: в кращому випадку – тільки розмови про Європу при постійних кризах і війнах гілок влади, в гіршому – повільна деградація в сторону СРСР-2. Те ж саме – з побудовою сильної сучасної армії. Те ж саме – з рішенням церковного питання.

Залишитися на цій дорозі, продовжити наш шлях, завершити розпочате – ось завдання, яке стоїть перед країною. І ось причина моєї підтримки саме чинного Президента».

Ветеран АТО, срібний призер з пауерліфтингу на «Іграх нескорених» Євген Олексенко голосуватиме за Петра Порошенка, бо діючий Президент завжди відстоює національні інтереси України:

«Закликаю всіх патріотів України голосувати за Порошенка, бо у другому турі альтернатив йому не бачу. Позиція Зеленського мене обурює, він ховається від дебатів та публічних виступів, перетворив публічну політику в цирк, зневажає патріотів та націоналістів, хоче на колінах домовлятися з москалями. Він не мій вибір, я голосую за Порошенка і вважаю своїм обов’язком як патріота, націоналіста, громадянина України, підтримати чинну владу.

Як український націоналіст, я вважаю інтереси України важливішими за холодильник. На мою думку, ми стоїмо на порозі рашистського політичного реваншу – кандидат Зеленський не вибачився перед народом, не знає різниці між термосом і Томосом, між патріотизмом і блюзнірством, він знущався зі Збройних сил України, коли насміхався з нагородження солдатів, він назвав мою країну порноакторкою. Я не можу стояти осторонь політичних подій країни, бо вважаю, що політика стосується кожного».

Ветеран АТО, депутат Запорізької міської ради Андрій Согорін наголошує, що 21 квітня українці обиратимуть, перш за все, Головнокомандувача:

«Кількість російських військових біля наших кордонів зашлкалює, підтримка ЄС та США – це плід саме зусиль наших дипломатів, і не всі в ЄС хочуть так нас підтримувати, хочуть щоб розібрались самі. А десь можливо вже підготовлені діверсійні групи для розхитування ситуації в регіонах. Один неправильний крок і ми залишимось сам на сам із одною з величезних армій світу без нормального Головнокомандувача. Саме ця ситуація для РФ є найсприятливішою. І вони вже почали знову».

Голова Асоціації нацменшин Запорізької області Науфаль Хамдані підкреслює – саме завдяки Порошенку вдалося зберегти Незалежність України:

«Зі своїм вибором я визначився вже давно. Всі п’ять років Президент Петро Порошенко надавав величезну підтримку національним меншинам. Він, як ніхто розуміє, що ми – частина українського народу, яка прагне зробити внесок в українську культуру.

Згадуючи, у якому стані була країна 5 років тому, і якою вона є сьогодні, можу зі впевненістю сказати, що Петру Порошенку вдалося не тільки зберегти Незалежність України, але й дати старт її розвитку. Для збереження та примноження здобутків необхідно ще мінімум на 5 років продовжити цю масштабну роботу на чолі з Президентом Порошенком».

Свою підтримку діючому Президенту висловили видатні діячі запорізької «Просвіти» та Народного руху. Представники інтелігенції наголосили, що тільки з Президентом Порошенком Україна повернеться до культурних коренів європейської цивілізації. Вони відзначили рішучість глави держави здолати ворога та зупинити вбивчу агресію РФ вступом України до ЄС і НАТО.

Свою позицію діячі висловили у зверненні до українців.

“Важка боротьба з одвічним ворогом вимагає відповідальних та зважених рішень. Українська визвольна традиція не втрачає своєї актуальності, а чергові змагання на зламі епох, тривають не тільки на східному кордоні, а й у душах людей.

В цьому листі ми звертаємося до тих, хто зневірився, хто з тих, чи інших причин втратив впевненість, чий мозок окутаний пітьмою пропаганди та інфантильними мріями ідеалістичного перетворення.

Історія може повторитися. Втрата державності 100 років тому призвела до мільйонів репресованих, заморених голодом, вбитих і закатованих коліщатами репресивної машини країни-агресора.

Ми розуміємо, що душа пересічного українця бажає спокою, але не такі сучасні реалії і склавши руки, віддавши владу людині, яка не має національного стержня в душі, яка сприймає посаду Головнокомандувача збройними силами, як арену для виступів та пуерильних “челенджів”, ми опинимося в трагічній ситуації сторічної давнини. Те, що Дніпро не став червоним від крові в 2014-му, як це було сто років тому — цілковита заслуга людей, що приймали стратегічні рішення під час буремних подій і безпосередньо діючого Президента Петра Порошенка, воїнів та волонтерів.

Оцінюючи ретроспективно і порівнюючи різні історичні епохи, ми можемо з впевненістю заявити – зараз в Україні відбувається культурне та національне відродження, рівне часам панування Ярослава Мудрого та Івана Мазепи і в наших руках зробити все можливе, щоб це відродження не було розстріляним, як на початку ХХ сторіччя.

Закликаємо українців, роблячи непростий вибір в день голосування, керуватися здоровим глуздом, а не емоціями та пустими обіцянками! Немає легкого шляху. Нам доля посилає випробування і наша державницька ідея не має перетворитися у фарс!

Закликаємо спрямувати свою енергію проти всіх явищ, що стоять на заваді реалізації права української нації на самовизначення, на гідне життя у власній, незалежній державі.

Закликаємо підтримати становлення Помісної Православної Церкви і завершити перехід православних парафій під омофор Києва. Закликаємо до всебічної підтримки українських військових. Закликаємо прийняти та впровадити в життя закон про мову!

Сьогодні ми на правильному шляху, зміни можемо відчути у вигляді декомунізації, відродження армії, національно-патріотичного виховання наших дітей, відродження українського кінематографу, запровадження мовних квот для радіо, телебачення та книговидання. Від нас, виборців, залежить, чи залишиться цей шлях незмінним та чи буде Україна далі наповнюватися українським змістом.

З метою забезпечення глобальної місії України в сенсі повернення Європи до культурних коренів європейської цивілізації, підтримуємо нашого Президента в рішучості здолати ворога та зупинити вбивчу агресію РФ вступом України до європейської сім’ї народів, НАТО”, – говориться в документі.

Звернення підписали:

Засновник міської організації Народного Руху України, перший голова Запорізької міської організації Народного Руху України Лямцев Костянтин Костянтинович.

Доктор філософських наук, професор, засновник  “Просвіти” при Запорізькій державній інженерній академії Жадько Віталій Андрійович

Кандидат історичних наук, засновник і незмінний голова Мелітопольської міськрайонної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім.Тараса Шевченка Ґудзь Віктор Васильович.

Екс – голова осередку Народного Руху України при Запорізькому трансформаторному заводі, голова Запорізької крайової організації братства ветеранів ОУН-УПА  Калиняк Михайло Федорович

Екс –  голова Запорізької крайової організації Народного Руху України  Яценко Олексій Георгійович.

Активний діяч Запорізької “Просвіти”, радіоведуча Запорізької регіональної дирекції суспільного телебачення Гладій Оксана Богданівна.

Кандидат історичних наук Щур Юрій Ігорович

Широку підтримку Петро Порошенко отримав в кожному місті і селищі Запорізької області. Лідери громадської думки закликали запоріжців зосередитися на майбутньому держави, зробити свій вибір на користь Незалежності, свободи і розвитку, на користь української державності, на користь безпеки кожного її громадянина і віддати 21 квітня свій голос за Петра Порошенка.

загрузка...