До Дня Соборності у Запоріжжі відбудуться виставки та концерти

66
День Соборності

Вже в понеделок у Запоріжжі, як і по всій країні, відзначать День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

В обласних закладах культури за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації підготовлено чимало заходів до Дня Соборності України.

22 січня об 11.00 відбудеться відкриття виставки «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921 років» у виставковій залі Запорізького обласного краєзнавчого музею. Експозиції банерів, які  виставлятимуться у всіх обласних центрах країни, підготовлені вченими Українського інституту національної пам’яті. Виставка з 20 банерів розповідає у простій та цікавій формі про події Української революції. На стендах можна побачити понад 250 унікальних документів та фотографій з українських архівів та музеїв, чимало фактів з нашої історії стануть справжнім відкриттям для відвідувачів.

Запорізька обласна бібліотека для юнацтва 22 січня проведе скайп-конференцію «Єдина країна online: свято Соборності» з містами Хмельницький та Кам’янське. Молоді люди з трьох міст нашої країни поділяться своїми думками, почуттями та матимуть нагоду невимушено поспілкуватися завдяки сучасному обладнанню бібліотек.

Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека запрошує 24 січня об 11.00 на відбірковий обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаємося ж, брати мої» за номінаціями «Образотворче мистецтво» та «Декоративне мистецтво». Юні художники пропонують свіжий погляд на підтвердження тези про єдність українського народу, його патріотизм та невмирущу стійкість.

Оригінальний захід на честь Дня Соборності України готує Запорізька обласна філармонія – 26 січня о 18.00 тут відбудеться спільний концертний проект «Зі Львова до Запоріжжя – «Симфонія майбуття». У заході беруть участь Запорізький академічний симфонічний оркестр, академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці», львівський Галицький академічний камерний хор та заслужений діяч мистецтв України Володимир Зубицький. Композитор симфонізував мелодії усіх регіонів країни та мовою музики ще раз довів, що українці – єдина нація. Також у творі знайшли творче відбиття події, які відбуваються на Сході України.

Читайте також: Запорожцев приглашают отметить День Соборности автопробегом

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...