На сесії районної ради, яка відбудеться 30 червня, винесуть три проєкти щодо передачі Запорізької центральної районної лікарні. Таким чином депутати розглянуть окремо клопотання від кожної громади, яка виявила бажання взяти на баланс медзаклад.
Таке рішення було прийняте за результатами круглого столу, який відбувся в Запорізькій районній раді.
Ініціатором заходу виступила фракція «Європейська Солідарність» в Запорізькій районній раді. Головна мета – дати змогу кожній зацікавленій стороні висловити свою думку і аргументувати пропозиції з передачі ЦРЛ конкретній громаді.
Наразі у районної лікарні є три потенційних балансоутримувача – Широківська ОТГ, Долинська ОТГ та Запорізька територіальна громада.
Першою про готовність прийняти майновий комплекс лікарні в повному складі заявила Широківська ОТГ. Відповідне клопотання громада надіслала на ім’я депутатів районної ради. Про намір прийняти окрему будівлю комплексу лікарні заявила також Долинська ОТГ
Запорізька міська територіальна громада офіційно не надсилала клопотання, але про намір взяти лікарню на баланс заявили представники міськради – директорка департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Вікторія Ушакова під час профільної комісії депутатів міськради та радник міського голови Анатолій Пустоваров під час спільного засідання комісій районної ради.
Проте у виборі між цими ОТГ є ключовий момент – це позиція профільних комісій, яка в Запорізькій територіальній громаді відрізняється від позиції представників мерії. На засіданні комісії міської ради з питань охорони здоров’я депутати-члени комісії дійшли до висновку, що передача ЗЦРЛ на баланс міста є недоцільною, вона призведе до додаткових навантажень на бюджет міста. І гарантій, що лікарню вдасться фінансувати на належному рівні, немає.
Історію виникнення питання передачі Запорізької ЦРЛ можна прочитати за посиланням.
В круглому столі взяли участь депутати районної ради, представники громад району та Запоріжжя, співробітники Запорізької центральної районної лікарні. До зустрічі також долучився депутат Запорізької обласної ради фракції «Європейська Солідарність», адвокат Сергій Лишенко. На його думку, сенсу передавати медзаклад на баланс міської громади немає.
«На мою думку неприйнятною була б ситуація, при якій депутати Запорізької міської ради вирішували б долю медичної допомоги мешканцям району. Тим більше, що ряд ОТГ зголосилися разом забезпечити функціонування лікарні», – заявив Сергій Лишенко.
За підсумками обговорення присутні підтримали ініціативу «Європейської Солідарності», яка переконала профільні комісії винести на чергову сесію питання щодо передачі ЦРЛ лише в формі розгляду клопотань від громад, а не самої передачі.
Таким чином на сесії, яка відбудеться вже 30 червня, депутати розглянуть три окремі проекти, стосовно передачі лікарні – від кожної громади.
«Метою проведення «Круглого столу» було напрацювати єдину позицію та отримати розуміння, кому саме ЗРР під час майбутньої чергової сесії передасть ЦРЛ. Варто зазначити, що основною тезою для обговорення під час заходу це було опрацювання можливості співпраці громад в питанні утримання ЦРЛ як об’єкта спільної власності, – коментує голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій районній раді Дмитро Кирильчук,
– А результатом вчорашнього круглого столу та подальшого спільного засідання профільних комісій стало рішення винести на сесію три проєкти рішення про передачу ЦРЛ окремо Долинській ОТГ, окремо Широківській ОТГ та окремо Запоріжжю.
Переговори щодо співпраці громад наразі продовжуються.
Принцип рівноправства збережено. Рішення: кому саме буде передана ЦРЛ в рівних умовах своїм голосуванням приймуть виключно депутати ЗРР», – зазначив Дмитро Кирильчук.
Нагадаємо, з минулого року в Україні розпочався процес передачі комунальних закладів громадам. Цьому передував закон № №3614 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи». Законопроєкт розділяє доходи і видатки між бюджетами територіальних громад і районів, відповідно чого більшість районів стали не в змозі фінансувати районні лікарні.
Передача закладу на баланс громади є вкрай важливою, адже приймаючі бюджет, ОТГ мають включити в суму необхідне для лікарень фінансування. Тому для медзакладу важливо потрапити на баланс громади, яка гарантовано забезпечить його належну роботу.