«Довіряй, але перевіряй»: запорізьким субсидіантам радять не втрачати пильності

27
Фото - ілюстрація

Трапляється, що дані відносно спожитої електроенергії, газу, чи інших послуг, не відповідають дійсності. Некоректні нарахування від надавачів комунальних послуг можуть призвести до невиправданих боргів. Аби не заганяти себе у глухий кут, одержувачам субсидій радять ретельно перевіряти цифри у платіжках.

Субсидіанти, які мали невикористані субсидії за жовтень 2018 року – січень 2019 року, мали право скористатися ними до кінця опалювального сезону (протягом лютого-квітня 2019 року). Тому борги, які виставили у червні таким домогосподарствам надавачі комунальних послуг, є незаконними, наголошують у міністерстві.

Якщо станом на травень в особистих кабінетах субсидіантів була переплата, а у червні з’явився борг, це привід для одержувачів житлових субсидій вимагати у газовиків, тепловиків та інших надавачів комунальних послуг перерахунку.

Дізнатися причину походження боргу можна запросивши у комунальників помісячну роздруківку з інформацією: яка соціальна норма, скільки газу, води, тепла, світла фактично спожито домогосподарством, скільки сплачено, а скільки зекономлено. На основі цих даних можна визначити правомірність виставлення заборгованості та причин її виникнення.

Червневі платіжки за газ, електроенергію, воду та опалення у одержувачів субсидії з мінусом можливі лише у трьох випадках:

По-перше, заборгованість у червневій платіжці могла з’явитися у тих людей, які за травень не сплатити рахунки за комунальні послуги.

По-друге, сім’ї, які споживають більше за надані їм соціальні нормативи повинні доплатити за фактично спожиту послугу понад норму.

По-третє, якщо у субсидіанта до початку опалювального сезону (2018-2019рр.) була накопичена заборгованість і не сплачена протягом зими. Така заборгованість субсидією не покривається і повинна сплачуватися субсидіантом самостійно.

За матеріалами прес-служби Запорізької ОДА

Читайте також: Нагадуємо запоріжця про нарахування пені в разі заборгованості за комунальні послуги

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...