Друзі мають заробляти, або як у Запоріжжі пилять гроші громади

1125
Фестивалі в Запоріжжі з’явилися разом із новим керівником департаменту культури і туризму Сергієм Біловим. А разом із тим – у друзів Білова з’явилася робота.

За “Родину”

Почалося все з того, що Білов тоді ще як в.о. керівника департаменту і в той же час начальник управління туризму департаменту культури та туризму без конкурсу віддав тендер майже на 70 тисяч барабанщику групи, в якій сам раніше грав

Департамент культури і туризму Запорізької міської ради підписав договір з фізичною особою-підприємцем Червоненко Максимом Вікторовичем на надання рекламних послуг.  Вартість тендеру – 67 тисяч гривень.

Підприємець за ці гроші повинен був розмістити в Дніпрі невідому кількість білбордів.

Бізнесмен Максим Червоненко, який отримав тендер – барабанщик ВІА «Родина». Зараз вокалістом групи є брат Сергія Білова – Юрій. Свого часу вокалістом цієї групи був сам Білов.

Наступний тендер – значно більший – Білов віддав також музиканту ВІА «Родина», а також актору комунального театру та другу свого брата Юрію Драненку.

Саме він є керівником фірми “Бюро О”, яка отримала підряд вартістю 990 тисяч гривень на організацію фестивалю “Khortytsia Freedom” в Запоріжжі.

ТОВ “Бюро О” мало за 990 тисяч гривень організувати фестиваль 1 та 2 вересня. Фірму зареєстрували за два місяці до тендеру на Тетяну Драненко. Директор – її чоловік, Юрій Драненко, артист КЗ “Запорізький академічний обласний театр юного глядача”.

У соціальних мережах Юрій Драненко раніше публікував багато фотографій з Юрієм Біловим – братом директора Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Сергія Білова.

В-винахідливість

Останній тендер виграв уже не друг його директора … А подруга начальниці управління туризму цього ж департаменту.

Департамент культури і туризму Запорізької міської ради 1 жовтня підписав договір з підприємницею Іващенко Вікторією Володимирівною на послуги з організації святкування Дня міста. Вартість тендеру – 700 тисяч гривень

Як ФОП Вікторія Іващенко зареєструвалася всього за два дні до оголошення тендеру. До того ж ще в 2016-2017 роках начальниця міського управління туризму Катерина Сімонова в соціальних мережах називала її своєю подругою і «улюбленої дівчинкою».

Симонова вже видалила всі спільні фото з Іващенко. Проте, деякі з них збереглися на сторінці підприємниці в забороненому «ВКонтакте» – жінки дружать, як мінімум, з 2014 року.

Carpe Diem

Але якщо вже використовувати свою посаду, то на повну – ніколи не знаєш, коли тебе звідти попросять. Є факти, які б ми не помітили або сприйняли як випадковість, якби не попередні історії.

Наприклад, на кожному фестивалі є фудкорт – той самий, що зазвичай на “Пікніку на Райдузі”. Набір закладів “Пікніка” щоразу без конкуренції. Тобто кожного разу все харчування організовує  його кураторка і за сумісництвом подруга начальниці управління туризму Катерини Сімонової – Крістіна Головінова

Нещодавно в Запоріжжі з’явився новий сайт “НовостнОЙ” – саме з акцентом на “ОЙ” в назві та оформленні та адресою oi.ua. Хто власник домену – інформація закрита. Але для реєстрації домену в зоні *.UA обов’язково мати зареєстровану торгівельну марку з написанням, ідентичним написанню в домені. І так сталося, що ТМ “ОЙ” володіє директор департаменту культури і туризму Сергій Білов. Але далі цікавіше: на фудкортах, які організовує подруга Сімонової, з’явилася торгівельна точка з назвою “СмачнОЙ” – і теж з акцентом на “ОЙ”.

“Совпадєніє?”

І щоб уже напевне, на фестивалі “Музика і небо” виступив гурт, дружній до вже відомого нам ВІА “Родина” та організатора “Khortytsia Freedom” Юрія Драненка – “Far4”. Хештег із його назвою ви могли бачити і на фотографії Юрія Драненка та Юрія Білова (брата начальника Департаменту) вище.

І шо?

Довго ще чиновники будуть так нахабно використовувати свої посади та віддавати наші гроші своїм людям? Відповіді на це питання у нас немає. Проте, можемо бути спокійними: доки у Білова та Сімонової є друзі, фестивалям у Запоріжжі бути.

Джерело: Мережа центрів громадського контролю ДІЙ!

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...