Нагрівальні прилади є майже в кожній квартирі. Так, электрочайник підготує необхідну кількість гарячої води для напоїв або їжі. Але не кожна модель заслуговує на увагу, адже в продажу є дешеві пристрої, які можуть бути навіть небезпечними. Вони виготовлені з неякісного пластика, а система захисту настільки ненадійна, що чайник може призвести до пожежі.
Електрочайник якого бренду вибрати?
Перший критерій, за яким слід обирати електричний чайник, — виробник. Уваги заслуговують лише товари відомих брендів, до яких уналежнюють:
Philips;
Tefal;
Braun;
Gorenje;
Bosch;
Kenwood;
Xiaomi та інші.
Ці компанії гарантують високу якість та тривалу експлуатацію домашньої техніки. При виготовленні застосовуються лише безпечний харчовий пластик, якісні метали, скло, кераміка.
Нагрівальний елемент та його особливості
Сучасні електрочайники використовують два типи нагрівачів — спіральний і дисковий. Перший має ряд недоліків, тому його застосовують все рідше. В першу чергу мінусом вважають низьку швидкість нагріву, утворення накипу на поверхні та необхідність заповнювати чайник на 300-400 мл (спіраль повинна бути вкрита водою).
Дисковий нагрівач набагато надійніший. Чайник не обов’язково заповнювати: за необхідності можна налити навіть склянку води. Потужний диск швидко нагріває воду — вона закипає за 2-3 хвилини. Пристрої з дисковим нагрівачем коштують дорожче, але є практичнішими: на металі не з’являється накип.
Яким може бути корпус електрочайника?
Виробники виготовляють техніку для дому з металу, пластику, скла. Металічні прилади вважаються найбільш практичними — в першу чергу це пов’язано з міцністю нержавіючої сталі або алюмінієвого сплаву. Але не завжди такий електрочайник вдало вписується в інтер’єр кухні. Пластикова або скляна модель виглядає більш гармонічно.
При виборі чайника з пластиковим корпусом у середньому або вищому ціновому сегменті можна не сумніватися в безпеці: пристрій не створює загроз для здоров’я. Ще більш надійним у цьому питанні вважається скло. Але скляні моделі можуть легко розбитися від незначних ударів.
На захист скляних варіантів можна навести приклад товарів із підсвічуванням: спостерігання за приготуванням звичайної гарячої води просто заворожує. Світлодіодне підсвічування буває однотонним або різнокольоровим.
Потужність пристрою і його параметри
Для квартири, у якій живе 3-4 людини, цілком достатньо електрочайника об’ємом 2,5 літри. Стільки рідини вистачить на всіх. Потрібно звернути увагу і на потужність: вона повинна бути не менше 2000 Вт. Моделі на 1500-1800 Вт кип’ятять воду набагато довше (до 10 хвилин).
Крім основних параметрів, є і додаткові, наприклад, функція підтримки певної температури. Поціновувачі чаю знають, що окроп використовується лише для трав’яних напоїв. Улун, чорний та білий чаї заливаються водою в 70-80 градусів. Деякі моделі електрочайників навіть мають фільтр для очищення води.