Найпоширенішими способами шахрайств є викрадання коштів з банківських карток, отримання фейкових виплат та купівля/продаж товарів через Інтернет.
Як приклад, за допомогою до поліції звернулась 56-річна жителька Запоріжжя. Правоохоронці з’ясували, що в одному з месенджерів, потерпіла побачила повідомлення про надання грошової допомоги. Для отримання виплат жінка перейшла за посиланням та ввела дані своєї банківської картки. Після цього їй зателефонував невідомий, який представився працівником служби безпеки «Приватбанку» та повідомив, що необхідно надати код з смс-повідомлення. Жінка погодилась, та невдовзі виявила, що з її банківської картки списано понад 110 тисяч гривень.
Поліція Запоріжжя нагадує правила, які допоможуть не стати жертвою шахраїв:
- не переходьте за невідомими посиланнями;
- остерігайтесь оголошень та повідомлень, які обіцяють грошові виплати;
- не вводьте на сторонніх сайтах дані своїх банківських карток;
- ні в якому разі не переводьте кошти, аби «розблокувати» чи «активувати» банківську картку;
- зберігайте електронне листування та всі документи, надані продавцем (гарантійні талони, фіскальні чеки, товарно-транспортні накладні);
- не здійснюйте передоплат або повної оплати за товар.
У разі, якщо ви стали жертвою правопорушення, не зволікайте, негайно звертайтесь до найближчого відділу поліції або телефонуйте на спецлінію 102…
****
Нагадаємо, 49-річний житель бердянського села Дмитрівка, який до початку повномасштабного вторгнення працював учителем фізики та трудового навчання, почав активно співпрацювати із ворогом. Він погодився на пропозицію окупаційної адміністрації рф і обійняв посаду директора «Государствєнного бюджетного учєрєждєнія общєобразоватєльной організациї Запорожской області «Дмітровская срєдняя общєобразоватєльная школа» Бердянского района». Йому заочно повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК (Колабораційна діяльність)