В Запоріжжі досі діє рішення, згідно якого наше місто оголошено «територією без НАТО». Змінити це вже не один рік намагається фракція «Європейська Солідарність». Першу спробу скасувати рішення від 2006 року, яким Запоріжжя проголошувалось «територією без НАТО», у квітні на VI сесії міськради зробили саме депутати міської фракції «Європейська Солідарність». Проте, воно не набрало необхідної кількості голосів. «За» скасування проголосували 22 депутати із 51 присутнього на пленарному засіданні.
Сьогодні депутати фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській раді знову зареєстрували проєкт «Про скасування рішення Запорізької міської ради №16 від 05.07.2006 «Про проголошення території міста Запоріжжя – територією без НАТО». Він розглядатиметься на черговому засіданні сесії міської ради.
«Рішення Запорізької міської ради №16 від 05.07.2006 «Про проголошення території міста Запоріжжя – територією без НАТО» досі чинне. Проте, підлягає скасуванню, оскільки прийняте не в межах компетенції міської ради, на даний час суперечить Конституції та іншим законодавчим актам України, — зазначив депутат фракції «Європейська Солідарність» Андрій Согорін.
Мова йде про Закон «Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)», ініційований п’ятим Президентом Петром Порошенком, який Верховна Рада ухвалила ще 7 лютого 2019 року. Він передбачає незворотність стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та в Організації.
Північноатлантичного договору та можливість в 2023 році подати заявку на членство в Євросоюзі. Також за Петра Порошенка був розпочатий процес реформування сил оборони за стандартами НАТО.