Компанія монополіст ПАТ «Запоріжгаз» хитрим способом пробує змусити людей платити їй двічі за одну і ту ж послугу.
Протягом останніх кількох місяців ПАТ «Запоріжгаз» апелює про підвищення тарифів на газ та його постачання. Мотивує це власною збитковістю та масовими звільненнями, які пов’язані із низькими заробітними платами, середній їх рівень коливається у межах 7000 грн. Також, акцентовує увагу на тому, що звільняються саме спеціалісти, які забезпечують надання послуг і натякають, що газопостання не може бути безперебійним, якщо не зипинити віддік кадрів. Нещодавно була заявлена цифра — 202 співробітники звільнилися протягом поточного року.
На подібні заяви, слід припускати не реагують, а тому ПАТ «Запоріжгаз» вдається до нових методів задля отримання додаткового прибутку. Так, вчора голови ОСББ масово почали заявляти про двінки від компанії монополіста. Розмову розпочинають зі слів: у вас немає загальнобудинкового лічильника, а тому вам виділили кошти на встановлення індивідуальних. Щоб їх встановили, скиньте будь ласка повністю дані ОСББ – ЄДРПУО і так далі. Коли керівники запитують навіщо, їм відповідають – для підписання договору. Згідно з цього договору, газова труба, яка виходить з землі та веде до під’їзду і квартир належить ОСББ. Підписавши договір замовник послуг – тобто ОСББ передає “Запоріжгазу” цю трубу на обслуговування і платить кошти за її утримання, пише Regionnews.
Досвідчені голови ОСББ розуміють чого насправді хоче монополіст, а тому після першої фрази кладуть слухавку.
Редакція Forpost запитала думку юриста з приводу законності подібних дій приватного підприємства.
По закону ОСББ не зобов’язане брати участь у відносинах між постачальниками та індивідуальними користувачами, але може — на підставі договору. Утримання мереж, до приладу обліку, обов’язок постачальника, але сторони можуть домовитися по-іншому. Таким чином «Запоріжгаз» на підставі договору знімає з себе витрати за утримання мереж всередені будинків, але ці витрати і так враховані в тариф.Таким чином споживачі змушені будуть оплачувати двічі. Це дії шахрайські, — каже юрист Сергій Лишенко.