Глава Православної церкви України офіційно вступив в свій сан

166
Фото: president.gov.ua

Урочиста інтронізація митрополита Епіфанія відбулася в Софії Київській. Підтримати нового лідера українського православ’я прийшли не лише державні діячі, а й представники інших конфесій.

Дата інтронізації співпала із днем народження митрополита – предстоятелю Православної Церкви України виповнилося сорок років. Тому Епіфаній приймав подвійні вітання. У своїй промові підкреслив – єдина церква з любов’ю відкриє свої двері для кожного православного українця.

– Двері помісної церкви та наші серця відкриті для вас. Полишимо у минулому те, що нас розділяло і працюємо разом на благо православ’я та України як єдина помісна церква, – зазначив Митрополіт Епіфаній.

Інтронізація Предстоятеля ПЦУ Митрополита Київського і всієї України Епіфанія означає, що Церква і народ отримують нового лідера, а Київський престол – нарешті здобуде остаточну свободу від небратського впливу. При цьому влада ніколи не буде втручатися у справи церковні, хоча й має спільну місію – об’єднати Україну і українців. Про це сьогодні повідомив Президент Петро Порошенко.

– В Україні не буде державної церкви. Цей конституційний принцип був і залишиться непорушним. Переконаний, що незалежність і взаємна повага відкривають шлях до справжнього партнерства держави і церкви, до спільної нашої праці задля блага країни і народу. У мене і у вас, ваше Блаженство є спільне бачення того, що хочуть мати громадяни України. Це порядок, це безпека, це добробут, – наголосив Глава держави.

Президент закликав українців єднатися і допомагати новій церкві вести православну громаду шляхом добра, любові, віри і милосердя.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...