Голови ОСББ Хортицького району Запоріжжя скаржаться на те, що співробітники Концерну «Міські теплові мережі» попросту тероризують співвласників багатоквартирних будинків, а самих голів шантажують. Про це написав у соціальній мережі Facebook Президент Асоціації ОСББ «ЗАПОРІЖЖЯ» Максим Рогальський.
Чоловік повідомляє, що представники філії Концерну відмовляються підписувати Акти готовності до опалювального сезону та пломбування будинкових засобів обліку теплової енергії без укладання договорів «Про співпрацю» між Концерном та ОСББ. Також представники філії Концерну намагаються залякати голів ОСББ стверджуючи що без укладання договору і підписання Акту готовності до опалювального сезону вони не будуть подавати опалення на будинки, пише Максим Рогальський.
Автор допису офіційно звернувався до депутатів міської ради та міського голови Володимира Буряка з повідомленням, де чітко обгрунтував мотивацію і право на відмову у підписанні подібних документів з боку ОСББ. Окрім того, Максим Рогальський закликав депутатів міської ради перевірити діяльність Концерну «Міські теплові мережі».
Жоден нормативно-правовий акт України не покладає обов’язку на ОСББ укладати договори з такими істотними умовами, які визначаються однією із сторін самостійно і не затверджуються уповноваженими державними органами влади, а виходять від певних суб’єктів господарської діяльності і не мають характеру норм права.
В жодному із нормативно-правових актів України не міститься обов’язку укладати договір про співпрацю між ОСББ та постачальником послуг у випадку наявності прямих договорів між постачальником послуг та споживачем.
У випадку коли об’єднання не є посередником між постачальниками і споживачами в отриманні послуг, то жодним чином не має відношення до внутрішніх двосторонніх договірних відносин між постачальником та співвласниками.
Концерн «МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ» пропонує до підписання договори про співпрацю, в яких передбачено додаткові обов’язки та субсидіарну відповідальність ОСББ перед постачальниками, тому в таких випадках наявні обмеження прав та інтересів Об’єднання в порівнянні з нормами законодавства України.
Крім цього, згідно ст. 31 Господарського кодексу України заборонено примушувати суб’єктів господарювання до пріоритетного укладання договорів. Відповідно до Цивільного кодексу України примушування до укладення договору не допускається, за винятком випадків, коли обов’язок укласти договір передбачена ЦК, законом або добровільно прийнятим зобов’язанням.
Договір про співпрацю може допомогти у розподілі функцій та повноважень, прав та обов’язків, однак при цьому не має містити пунктів, що обмежують права ОСББ та встановлюють додаткову відповідальність ОСББ.
Саме з цих причин ми відмовляємось від співпраці з монополістом який фактично, використовуючи своє монопольне положення, йде на прямий шантаж порушуючи норми чинного законодавства.
Шановні депутати. Ми вимагаємо від Вас ініціювати перевірку всіє діяльності Концерну «МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ» — зазначається у дописі.